Her kadının ve her erkeğin ortak giyimlerinde biri olan Çorap Modelleri renkli ve değişik modelleri ile gündeme bomba gibi düşmeye hazırlanıyor. Birçok kombinin aslında gizli tamamlayıcısı olan çoraplar sıklıkla rastlanan her yerde bulunabilen modellerden biridir. Özellikle kış aylarında daha çok rastlanan bu parçalar farklı ve birbirinden değişik modelleri de içinde barındırır. Son zamanlarda canlı renkleri olan ve birbirinden farklı, ilginç tasarımların olduğu modeller genellikle unisex ürünlerde görünüyor. Örneklerinin ve modellerinin çok fazla karşımıza çıktığı çorapların çeşitleri de dikkat çekici.

Çorap Modelleri nde son dönemde farklı desenlerle ilgili çok fazla tasarım mevcut. Aklınızda daima çiçek motiflerinin, baklava desenlerinin, geometrik çizgilerin olduğu modeller dışında çizgi film, ya da animasyon veya da filmlerin karakterlerini çorap deseni olarak görmeniz mümkündür. Aslında aklınıza gelebilecek birçok şey için bu geçerlidir. Her şeyin modeli ya da motifi çoraplar üzerinde işlenebilmekte ve son dönemlerde baskılı modeller sokak modasında sıklıkla tercih edilmektedir.

Çorap Modelleri – Çeşitleri 2020

Şeffaf burun çoraplar, bacak, ayak ve burun kısımlarının aynı kalınlıkta olduğu modellerdir. Ultra ince külotlu çoraplar için kullanılan modellerdir. Bu nedenle hanımların ofis şıklığı için tercih ettikleri bir türdür.  Şeffaf burunlu çoraplar önü açık ayakkabılarla sıklıkla tercih edilen bir modeldir.

Dayanıklı burun çorapların burnu takviyelidir. Bu da ekstra bir kalınlık yaratır. Bu şekilde geleneksel bir çorap olarak karşımıza gelir.  Hem örgüsü, hem de kendisi çorabın geri kalan bacak kısmından farklı ve kalındır. Burunsuz çoraplar ise parmaklarınızı açıkta bırakır. Ancak külotlu çorap çeşididir. Burun dikişi ayak parmaklarınızın başladığı yerde biter.  Bu şekilde burnu açık ayakkabıları kullanabilirsiniz.

Şu ana kadar olan çorap modelleri burun çeşitlerine göre olan modellerdir. Şimdi anlatacaklarımız ise ağ yapısına göre olan modellerdir. Pamuk ağı olan modeller rahat ve konfor bakımından en rahat modeller arasında yer alır. Pamuk hava alan bir madde olduğundan hijyenik ve sağlıklıdır. Naylon ağı olanlar pek tavsiye edilmez. Panelli ağlar ise hamile ve fazla kilolu hanımlar için birebirdir.