Özellik ile kadınların evlerde boş vakitlerini değerlendirmek adına vazgeçilmezi olan durumlardan bir tanesi Uzun Lif Modelleri örmektir. Hem genç kızların çeyizlerine koymak, en gelen misafirlere hediye olarak koymak için adeta kadınların en büyük yardımlarından biridir.

Bu anlarda biri birinden farklı olan modellerin yer alması da kadınların istediği an örgü yapmasına yardımcı olur. Uzun lif modelleri hem örme kolaylığı olan hem de oldukça rağbet gören modellerden biridir. Bu noktada biri birinden farlı alternatifler yer alır. Böylece hem istedikleri kadar farklı seçenekler ile örebilirler. Hem de gelen herkese hediye koyabilmek adına elleri altında bir ürün bulunur.

Örgü Uzun Lif Modelleri

Örgü uzun lif modelleri duş alma ya da banyo yapma sırasında büyük bir rahatlıktır. Bu kadar farklı bir ürün olması her kesimden kadınların oturdukları yerden örmelerine yardımcı olur. Daha çok sırt kısımlarını keseleme noktasında sorun yaşayanlar için adeta vazgeçilmezler arasında yer alan durumdur.

Bu da lif modelleri için vazgeçilmez bir noktada yer almalarına olanak sunmaktadır. Şu an hem tığ ile örülen modelleri yer alır. Hem şiş ile olan. Daha çok iki şiş ile örülen modeller ile örme kolaylıklarının da olmasından dolayı nerede ise her ev içerisinde yerini almaktadır. Bu noktada her an kolaylıkları sunulan lifler vazgeçilmez ürünlerden bir tanesi de olmaktadır denilebilir.

Yıldızlı Lif Modelleri

Yıldızlı uzun lif modelleri sadece tığ yardımı ile örülen modeller olmaktadır. Evlerde kadınların yıldız modeli lif örmeyi öğrenmelerinin ardından istedikleri anlarda farklı modeller ile seçenekleri tercih edebilirler. İç kısımlara eklenecek olan çiçeklerden, saksı alternatiflerine kadar biri birinden farklı olan modelleri çıkacaktır.

Sadece bu noktada nasıl bir model örülmesi istendiğine karar vermek de yeterli olacaktır. Her an biri birinden farklı olan seçenekler ile herkes rahat bir model üretme hakkına sahip olacaktır. Bunları sadece lif orlon ipleri ile değil bir yandan da sakallı ip olarak geçen tüylü ipler ile örmek de mümkün olan seçeneklerden biri.

Bebek hırka modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.