Kulağın kıkırdaktan ve oluşan çıkıntılı bölgesine tragurs denir. Bu bölgeye piercing takarak daha şık görünebilirsiniz. Tragurs piercing son dönemlerde özellikle gençler arasında oldukça popüler bir hale geldi. Eğer siz de Tragus Piercing nasıl yapılır? merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Genellikle küçük yaşlarda dövme yaptırmak isteyen gençlerin tercih ettiği bir yöntem. Kulağınızın çok içinde olmadığı için genellikle küçük piercing modelleri tercih ediliyor. Tüm piercing ya da küpe deldirme işlemlerinde olduğu gibi mutlaka ama mutlaka hijyenik bir yerde yaptırmalısınız.

Eğer ileriki yıllarda piercinginiz yüzünden sorun yaşamak istemiyorsanız mutlaka yaptıracağınız yeri araştırmalısınız. HIV, Hepatit B gibi bulaşıcı ve ölümcül hastalıklar hijyenik olmayan şartlar altında çok kolay bir şekilde yayılabilir. Eğer imkanınız varsa sizden önce aynı işlemi yaptırmış olan kişilere yaptırmak istediğiniz yeri danışabilirsiniz. İlk başlarda kulaklık takarken biraz zorlanabilirsiniz. Bu nedenle biraz daha dikkatli olmanız gerekiyor. Piercing yapılan bölge tamamen kıkırdaktan oluştuğu için ilk yapılırken çok canınız yanmaz. Düzenli olarak bakımını yaparsanız çok kısa sürede var olan acı da dinecektir.

Tragus Piercing Duruşu

Çok Acıyor Mu?

Tragus piercing nasıl yapılır? Zararları var mıdır? Çok can acıtır mı? En çok merak edilen sorulardan birkaçı. Özellikle kızlar arasında yaygın olan Tragus piercing yaptırmaktan çekinenler genellikle can acıttığı için vazgeçiyorlar. İlk delim işlemi yapılırken hiçbir acı hissetmiyorsunuz. Özellikle soğutucu sprey kullanırsanız hiçbir şey hissetmezsiniz. Soğutucu sprey o bölgeyi uyuşturduğu için acısını daha yavaş bir şekilde hissedersiniz. Piercingi takarken yanma gibi bir his hissedebilirsiniz. Bu tamamen normal.

Tragurs kendini çok kolay bir şekilde yenileyemediği için acısı 1 yıl kadar devam ediyor. 1. yılın sonunda tam anlamıyla iyileşiyor. İlk bir ay boyunca piercing değişimi yaptırmamalısınız. Bu ay mikrop kapma riski çok yüksek olduğu için genellikle tercih edilmiyor. İlk bir haftayı atlattıktan sonra gerisi çorap söküğü gibi geliyor aslında. Eğer kulak yapınız bu piercing modeline uygun değilse deldirmenizi önermiyoruz. Kıkırdağınızı deldirirken asla ama asla tabanca kullanmamalısınız. O bölge için uygun olan cihazlardan olan yerleri tercih etmelisiniz.

Tragus Piercing

Bakımı Çok Zor Mu?

Biraz girintili çıkıntılı bir bölgede bulunduğu için ilk bakışta bakımı çok zor görünüyor olabilir. Aslında oldukça kolay bir bakım ritüeli var. İlk deldirdiğinizde sadece teramycn krem kullanıyorsunuz. İlk bir hafta boyunca bölgeye hiçbir şekilde su değdirmemeniz gerekiyor. Aksi takdirde canınız çok yanabilir. Uzun süre takmış olsanız dahi 1 haftadan fazla çıkarmamaya özen göstermelisiniz. Dokular kendini yenilediği için açıklık çok kısa bir süre içerisinde kapanabilir.

Eğer metallere karşı alerjiniz varsa bioplast denilen metal olmayan piercing modellerinden taktırabilirsiniz. Alerjisi olan kişilere genellikle titanyum piercing önerilir. Oldukça hafif olan bir metal hemen hemen her ciltte kolaylıkla durabilir. Piercing yaptırmadan önce alerjik bir durumunuz varsa mutlaka doktora danışmalısınız. Piercinginizin iyileşmesi için verilen solüsyon ve kremleri düzenli olarak kullanmalısınız. Kulağınızda küçük kızarıklıkların oluşması oldukça normaldir. Duşa girmeden önce piercinginizin üzerini steril bir bant ile kapatabilirsiniz. Böylece o bölgenin su ile temasını engellemiş olursunuz.

Şık Tragus Piercing Modelleri

Tragus Piercing Modelleri

Pek çok farklı metalden oluşan seçenekleri ile pek çok Tragus Piercing modeli bulabilirsiniz. Altın, Gümüş, Titanyum en yaygın olarak tercih edilen modeller arasındadır. Ucuza satılan piercing modelleri çelikten yapıldığı için bazı insanlarda alerjiye neden olabilir. Eğer alerji probleminiz yoksa bu modelleri tercih edebilirsiniz. Genellikle ok işareti bulunan modeller bu senenin en çok tercih edilen modelleri. Eğer daha klasik bir görünüm istiyorsanız toplu iğne ucu gibi olan modellere de bakabilirsiniz.

Eğer özel tasarım piercing istiyorsanız çeşitli gümüşçülerde ve kuyumcularda kendinize özel tasarımlarınızı yaptırabilirsiniz. Oldukça küçük bir parça olduğu için çok maliyetli olmayacaktır. Tragus piercing nasıl yapılır? sorusunu yazımızda yanıtlamaya çalıştık. Piercingi yaptırmanın maliyeti kullanılan ürünlere ve hijyen kalitesine göre farklılaşabiliyor. Piercing yaptırırken kesinlikle sokaklarda pis bir şekilde çalışanlara yaptırmamalısınız. Eğer bir yer içinize sinmezse başka bir yer araştırmalısınız. Oldukça kolay ve acısız bir işlem olan Tragus piercingini herkes tercih edebilir. Son dönemlerde erkekler arasında yaygınlaştığını da söylemekte fayda var.