Birçok alanda kullanılan limon sivilceler için limon maskesi olarak da kullanılıyor. Sivilcelerden Limon Maskesi İle Kurtulun dememizin en temel sebebi; İçeriğinde bolca C vitamini olması nedeniyle cilde son derecede faydalı olan limon sivilceler için de oldukça etkili bir çözümdür. Limonla birlikte sivilcelerden kurtulurken aynı zamanda cildin beslenmesi de sağlanır.

Limon yoğurt ile birlikte kullanıldığı zaman sivilceler konusunda son derecede etkili bir yöntemdir. İki malzemeyle birlikte yapılan bu yüz maskesi ile birlikte özellikle de iltihaplı sivilce sorunu olan kişiler düzenli uygulamalar ile zaman içerisinde sivilcelerinin azaldığını fark edebilirler. Bunun için en önemli noktalardan birisi de uygulamanın düzenli aralıklarla yapılmasıdır. Düzenli uygulamanın yapılmasıyla birlikte sivilcelerde iltihaplar giderek kaybolur ve sivilce izleri de giderilir.

Sivilcelere Limon Maskesi

Siyah nokta ve sivilce sorunu olan kişiler sivilcelere limon maskesi yöntemi ile bu sorunlarından kurtulabilirler. Yoğurt ve limon ile birlikte hazırlanan maske düzenli olarak kullanıldığı zaman sivilceler giderek kaybolur. Hem yoğurt hem de limon anti bakteriyel, anti mikrobiyel ve anti viral özelliklere sahiptir. Bu özelliklere sahip olmaları nedeniyle özellikle de siyah noktaların hızlı bir şekilde giderilmesi sağlanır.

Aynı zamanda limon içerisinde bol miktarda C vitamini yer almasından dolayı ciltteki lekelere de son derecede iyi gelir. Anti bakteriyel özelliğe sahip olması nedeniyle siyah noktalar kadar iltihaplı sivilceler için de oldukça etkilidir. Düzenli uygulamalar ardından bu sorunlar evde kolaylıkla hazırlanan maske sayesinde giderilebilir.

Sivilceler İçin Limon Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Doğal sivilce giderme yöntemleri ile sivilce ve siyah noktalarından kurtulmak isteyen kişiler evlerinde basit bir şekilde maska hazırlayarak bu sorunu giderebilirler. Bunun için gerekli olan malzemeler yalnızca limon ve yoğurttur. Bir yemek kaşığı yoğurdun içerisinde bir yemek kaşığı limon konularak karıştırılır.

Hazırlanan karışımın siyah nokta ve sivilce olan kısımlara uygulanması gerekir. Dairesel hareketlerle bu bölgelere yavaşça uygulanması gerekir. Uygulama ardından 10-15 dakika bekletilmesi yeterlidir. Bekletme süresi ardından cildin ılık suyla yıkanarak kurutulması gerekir. Bu uygulamanın haftada bir defa yapılmasıyla kısa süre içerisinde etkilerini görmek mümkündür.

Sivilcelerden Limon Maskesi İle Kurtulun başlıklı içeriğimize ek olarak büyük beden spor kombin önerileri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.