Pixie Saç Modelleri son dönemlerde oldukça fazla öne çıkmaktadır. Peki pixie denilince akıllara nasıl bir saç modeli gelmektedir? Pixie model basit bir tabirle küt saçın daha kısa kesilmiş biçimidir. Maskülen bir tarz olarak da adlandırılmaktadır. Çoğu kadın uzun saç kullanmayı tercih eder, hatta saçlarını kestirme konusunda sürekli kararsızlık yaşar. Kısa saç kullanımı ise çoğu kadın tarafından büyük bir cesaret gerektiren eylemdir.

Çünkü kısa saçın kendilerine yakışıp yakışmayacağı konusunda kararsızlık yaşarlar. Bu yüzden Pixie Saç Modelleri arasında bir tercih yapmak oldukça zordur. Bazı kadınlar uzun saçlarla her gün uğraşmaktan sıkılmakta ufak dokunuşlar ile saçlarına şekil vermek istemektedir. Hem kısa hem de modern bir görüntü elde etmek isteyenler Pixie Saç Modelleri ile kendi tarzlarını yaratmakta hem şık hem de oldukça kadınsı bir görünüm elde etmektedir. Tabi bu saç modelini tercih ederken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Gelin şimdi bu modelleri ve hususları hep beraber inceleyelim.

Pixie Model Saçlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Pixie Model Saçlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler şunlardır: Öncelikle bu saç tipini tercih etmeden önce kendi yüz hatlarınızı dikkate almalısınız. Yüz hatlarınız yuvarlaksa bu saç stili yüzünüzün daha uzun gözükmesine sebep olacaktır. Eğer yüzünüzün bu yuvarlaklığından hoşnut değilseniz bu saç stili sizi oldukça memnun edecektir. Oval bir yüze sahipseniz bu saç modelini bütün tipleri sizin için uygun olacaktır. Uzun bir yüzünüz varsa bu saç tipi olduğundan daha da uzun gösterebilir o yüzden kısa küt ya da kısa bob modeli sizin için daha ideal olacaktır. Yüz hatlarınız keskin ve çene kemikleriniz belirginse bu saç modeli yüzünüzü dengeleyerek size farklı bir hava katacaktır.

Pixie Saç Nasıl Şekillendirilir?

Uzun saçtan sıkıldınız yeni bir saç modeli pixie’ye geçtiniz. Peki bu pixie saç nasıl şekillendirilir? Uzun saçlar için alternatifler oldukça fazlayken bu modelde biraz sınırlı olabilir ama yine de bu sizin yaratıcılığınıza bağlıdır. Spreyle geriye yatırabilir, yandan ayırabilir ya da önleri kaldırarak kullanabilirsiniz.

Kadife Abiye modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.