Örgü pantolonlar özellikle küçük bebekler için tercih edilebilir. Bebek kıyafetlerine bir dünya para vermek istemiyorsanız ve tığ ya da şiş kullanabiliyorsanız bebeğinize pantolon yapabilirsiniz. Örgü pantolon modelleri 2019 sezonunda çok tercih ediliyor. Özellikle 6 – 9 aylık bebekler için bu örgü pantolon modellerini tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin pantolon içerisinde daha rahat hareket etmesini sağlamak için dikişsiz modellerden birisini yapabilirsiniz. Dikişsiz pantolonlar genellikle aşağıdan yukarıya doğru olacak şekilde örülüyorlar. Örgü bebek pantolonu yapımı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Desenli Örgü Bebek Pantolonları 2019

Bebek Örgü Pantolon Modelleri 2019

6 ve 9 aylık bebekler için pantolon yaparken lastik kısımlarında 3 mm şiş ve geri kalan kısmında 4 mm şiş kullanabilirsiniz. Dikişsiz pantolonlar genellikle misinalı şiş kullanılarak yapılıyor. 6 aylık bebekler için 44 ilmekle başlayabilirsiniz. Bebeğinizin boyutuna göre ayak bileğini ölçebilir ve bu ilmekleri arttırıp azaltabilirsiniz. Paça kısmını 4 – 5 cm uzunluğunda bir ters bir düz örerek lastik şeklinde yapabilirsiniz. Eşit aralıklarla 6 – 6 olacak şekilde arttırma yaptırıyoruz.

Örgü pantolon modelleri 2019 sezonunda renkli ipler ve desenler şeklinde yapılabilir. Örgü pantolon modellerinde biraz daha çocukça renkleri tercih edebilirsiniz. Bebe mavisi ya da canlı pembe renklerini tercih edebilirsiniz. Erkek bebek kıyafetlerinde araba desenleri yapabilirsiniz. Pantolonun üzerinde düğmeler ekleyerek biraz daha farklı modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Göbek kısmında değişik desenler bulunan modelleri yapabilirsiniz. Askılı örgü pantolonlar da yapabilirsiniz. Bu sayede bebeğinize tam oturan kıyafetleri kendiniz yapabilirsiniz. Bebeğinize şapka örerek pantolonun takım olarak kullanabilirsiniz.

Örgü Bebek Pantolon Modelleri 2019

Askılı Bebek Pantolon Modelleri 2019

Kış mevsimlerinde örgü bebek pantolonları vazgeçilmez olabilir. Özellikle yünlü ya da pamuklu doğal ipleri kullanarak bebeğinizin üşümesini engelleyebilirsiniz. Örgü pantolon modelleri 2019 sezonunda Askılı bebek pantolonu yaparken biraz daha renkli modelleri tercih edebilirsiniz. Paçaları farklı renklerde örerek renkli modeller ortaya çıkartabilirsiniz. Genelde bu tür renkli tulumlar kız bebekleri için uygun olabilir. Erkek bebekler için beyaz, mavi ve yeşil renkleri karıştırarak kullanabilirsiniz. Bebeğinizin kemer kısmına kurdele geçirerek daha süslü görünmesini sağlayabilirsiniz.