Soğuk kış günlerinde dışarı çıkarken mutlaka atkı alıyoruz. Mağazalarda satılan atkı modellerinin yanı sıra kendiniz de atkı örebilirsiniz. Şiş ya da tığ kullanarak ördüğünüz atkı modelleri eminim hazır atkılardan çok daha güzel görünecektir. Örgü atkı modelleri 2019 Sonbahar – Kış sezonunda çok tercih edilecek. Kendi montunuzla uyumlu olacak renkte bir ip tercih ederek çok daha şık görünebilirsiniz. Becerinize göre kendinize iki ya da üç renkli atkı örebilirsiniz. Şiş ya da tığ kullanarak farklı model atkı yapabilirsiniz.

Renkli Örgü Atkı Modelleri 2019

Şiş kullanarak iki renkli atkı örmek oldukça kolay. Yeni başlayan hanımlar bir ters bir düz örerek çok basit atkı modellerini ortaya çıkartabilirler. Yapımı oldukça basit olan bu atkı modelinde birden fazla renk de tercih edebilirsiniz. Örgü atkı modelleri 2019 Sonbahar – Kış sezonunda çok tercih edilecek. Farklı bir model atkı yapmak istiyorsanız kendiliğinden desenli ipleri tercih edebilirsiniz. Kalın bir atkı yapmak için mutlaka kalın bir ip ve şiş kullanmalısınız.

Örümcek atkı modeli kalın atkı isteyenler için oldukça ideal olacaktır. Atkı için 7 numara şiş ve bu kalınlıkta bir ip gerekiyor. Atkımıza 19 ilmek atarak başlıyoruz. İlk ilmeği boş aldıktan sonra 2 düz ilmek örüyoruz. Daha sonra 1 ilmek arttırıp 2 ilmek birden düz örülüyor. Bu şekilde sıra sonuna kadar geliyoruz. Atkıyı istediğiniz uzunluğa gelene kadar bu şekilde örebilirsiniz. İçeriğinde birden fazla renk bulunan iplerde bu model çok daha fazla ortaya çıkıyor.

Basit Örgü Atkı Modelleri 2019

Daha basit ve güzel görünen bir atkı modeli arıyorsanız haraşo atkı modelleri tam size göre. Yapımı oldukça zahmetsiz olan bu atkı modeli ile çok daha şık görünebilirsiniz. Model orta açık renkteki iplerde daha iyi bir şekilde ortaya çıkıyor. Çocuğunuz için bu atkıyı yapmak istiyorsanız ucuna ponpon da ekleyebilirsiniz. Örgü atkı modelleri 2019 Kış mevsiminde tercih ediliyor. Bu sezonun popüler renkleri arasında bordo, pembe ve krem rengi yer oluyor. Beyler için siyah ya da mavi renkli atkı tercih edebilirler.