Balık model nişanlıklar daha kadınsı ve vücut hatlarını ön plana çıkaran modeller olarak bilinir. Bu nedenle özellikle kalçası büyük olan hanımlar için pek fazla önerilmez. Balık etek modellerde taşlı ve parıltılı detaylar çok fazla dikkat çekmektedir. Nişan Elbiseleri dar kesim ve uzun abiye modellerinden çok fazla bulunur. Mor, altın sarısı ve limon sarısı 2019 abiye trendleri arasında karşımıza çıkarken çiçekler, abiyeler üzerinde hakimiyetini sürdürüyor. En yeni abiyelerde kelebek etkisi dikkat çekiyor. Renk geçişlerinin olduğu modeller ya da ton sür ton geçişlere yer verilen modellere rastlamak mümkündür.

Nişan Elbiseleri

Nişan Elbiseleri misafirler tarafından da tercih edildiği zaman gelini daha ön plana çıkaracak farklı modeller tercih etmekte fayda var. Nişan abiyesi seçerken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bu nedenle bu uyulması gerekenlere dikkat edilerek istenilen ve uygun abiyeyi seçmek mümkün hale gelir. Nişanlık abiyelerde en önemli çeşitlilik de istenilen boyda abiye tercih edilebiliyor olmasıdır. Düğünlerde bildiğiniz gibi genellikle uzun modeller tercih edildiği için bu tarz çeşitlilik gelin adayları için çok büyük bir avantajdır.

Nişan töreniniz eğer salon gibi büyük bir mekanda olacaksa taşlı, pullu veya parlak modeller ve kabarık prenses modeller tercih etmeniz çok doğru bir karar olacaktır. Gelin adayının abiyesiyle damat adayının kıyafetinin de uyumlu olmasına özen gösterilmelidir.

Tesettür Nişan Elbiseleri

Tesettürlü hanımlar için özellikle ipek ve Fransız danteli uyumu harika bir görüntü elde etmenize olanak sağlar. Kumaş seçiminizi yaparken nişan töreninizin yapılacağı zamanı dikkate almanız gerekir.

Hangi mevsimdeyseniz ona uygun bir kumaş seçmeniz sizin için rahat olacaktır. Kışın mikado, saten gibi kumaşları seçmeniz gerekir. Çiçeklerin yerine kelebek ya da daha farklı çiçek modelleri ile farklı tasarımlara yer verilecek. Özel tasarımlar ve boncuklu modeller de yeni gelinlerin beğendiği modeller arasında yer alır. Boncuklu modeller çok parlak olmayacak şekilde genellikle de sade olan ve beyaz renkte boncuklar seçilerek kullanılır. Tesettürlü hanımlar için elbiselerde farklı modeller farklı detaylar ve farklı aksesuarlar yer alacak.