Yasal olarak gebeliğin 10. Haftasına kadar kürtaj yaptırabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak istemiyorsanız kürtaj en iyi çözüm olabilir. Kürtaj fiyatları 2020 yılında paylaşmak yasal olmadığı halde ortalama bir tutar verebiliriz. Devlet hastanelerinde 10. haftaya kadar yapılan kürtaj işlemi SGK tarafından karşılanmakta. Ancak bebeğinizin sağlık problemi yoksa 6. haftadan sonra keyfi kürtaj işlemi devlet hastaneleri tarafından yapılmamakta. Bebeğinizi devlet hastanelerinde aldırmak istiyorsanız çok ciddi bir sağlık sorunu yaşamalısınız. Kürtaj işlemi devlet hastanelerinde çok steril bir ortam tarafından yapılıyor.

2020 Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Fiyatları 2020

Devlet hastanelerinde yapılan işlemler 3. tarafla paylaşılmayacak şekilde gizlilik ilkelerine sahip olarak yapılır. 18 yaşından küçükler ailesinin onayını alarak, evliler de kocalarının onayını alarak devlet hastanelerinde gizlilik ilkesine dayanarak kürtaj yaptırabilirler. Özel kliniklerde de kürtaj işlemi aynı gizlilik ilkelerine dayanarak yapılır. Özel kliniklerin fiyatının bulunduğu bölgeye ve gebeliğin haftasına göre değiştiğini söyleyebiliriz. Kürtaj işlemi yapılmadan önce gebeye kan sayımı, tahlil ve tetkikler yapılır. Sonuçlar olumlu çıktığı takdirde anestezi işlemi ile kürtaj başlatılır.

Özel olarak geliştirilmiş olan şırıngalar ile operasyon yapılır. Rahim içerisine negatif basınç uygulanarak yapılan işlem dokuları dışarı çıkarır. Kürtaj işleminde hiçbir dokunun içeride kalmaması gerekiyor. İçeride doku kalması durumunda anne enfeksiyon kapabilir. Bu nedenle temiz ve titiz bir şekilde çalışan bir kliniğe gitmelisiniz. Merdiven altı kürtaj operasyonu yapan yerler daha ucuz olsa da sağlığınız açısından oldukça tehlikeli. Kürtaj işleminden sonra size verilen ilaçları düzenli olarak kullanırsanız çok daha çabuk iyileşirsiniz.

Kürtaj Fiyat Önerileri 2020

Gebelik Haftasına Göre Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatları 2020 4 ile 6 hafta arasında yapılan kürtaj işleminden ortalama olarak 800 lira alınıyor. Daha sonraki her bir hafta için fiyata 100 lira ekleniyor. 9 – 10. haftada yapılan kürtaj işlemi için 1000 – 1200 civarında bir ücret ödenmesi gerekiyor. 10. Hafta geçtikten sonra hiçbir hastane ve klinik kürtaj yapmamaktadır. Özel tam teşekküllü bir klinikte bu fiyatlar 3000 – 3500 arasına da ulaşabilir. Kürtaj işlemi yaptıracaksanız mutlaka çok güvenilir bir hekim ve kliniğe görünmeniz gerekiyor.