Özellikle de kış aylarında cildimiz son derecede hassas bir hale geliyor. Bu nedenle de birçok kişi kış ayları için cilt bakım tavsiyeleri alarak ciltlerinin ışıltısını ve yapısını korumak istiyorlar. Kış aylarında havanın soğuması ile birlikte deri vücut ısısının azalmaması adına kan dolaşımını azaltıyor. Bu nedenle de ter ve yağ bezleri daha az çalışıyor. Böylelikle de vücutta bir kuruma meydana geliyor.

Bu kuruma ile birlikte cildin rengini kaybetmesi ve kırışması gibi durumlar meydana geliyor. Bu noktada doğru bir şekilde yapılan cilt bakımları tüm bu sorunların önüne geçiyor. İşte kış aylarında özellikle bakımına dikkat etmemiz cildimiz için herkesin bilmesi gereken tavsiyeler.

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Her zaman önem vermemiz gereken cilt bakımımıza özellikle de kış aylarında daha fazla dikkat etmemiz gerekir. kış ayları için cilt bakım tavsiyeleri alırken birtakım durumlara dikkat etmemiz gerekir. Kışın soğuğuna karşı cilt kuruyacağından dolayı en başta cildin ihtiyaç duyduğu neme sahip olması bir hayli önem arz ediyor. Kış aylarında yapılabilecek basit koruyucu önlemler şu şekildedir:

Sıklıkla Duş Almak

Sıcak su ile sıklıkla duş almak ve duş ardından cildin nemini koruması için nemlendirici kullanmak kış aylarında cilt bakımı için oldukça gereklidir. Duş ardından cildi nemlendirmek adına nemlendirici kremler ya da direk olarak vücut bakım yağları kullanılabilir. Özellikle de kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin kesinlikle alkol içeren vücut ürünlerini kullanmamaları gerekir.

Nemlendirici Kullanmak

Nemlendirici kullanmak cilt bakımı için bütün aylarda kullanılması gereken bir şey. Ancak özellikle de kış aylarında nemlendirici kullanımı büyük önem taşıyor. Kışın cilt bakımı için özellikle de yağlı nemlendiriciler kullanmak cildin kırışmasını ve kuruluktan dolayı yıpranmasını engellemektedir.

Vitaminlere Önem Vermek

Vücut direnci için vitaminlere önem vermek gerekir. Özellikle de vücut en çok kış aylarında direncini korumak için vitaminlere ihtiyaç duyar. Bu nedenle de çinko, selenyum, A, C ve E vitaminlerini vücudun ihtiyaç duyduğu oranda olmaya özen göstermek gerekir. Kış aylarında bu vitaminler için bolca takviye yapılması son derecede faydalıdır.

Kadınlar için günlük saç modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.