Kır düğünleri genellikle sıcak havalarda tercih ediliyor. Özellikle kumsal ve açık yeşil alanlarda tercih edilen kır düğünleri bazı gelinlik modelleri ile zorlayıcı olabilir. Özellikle kuyruklu gelinlik modelleri çok kolay kirlendiği için tercih edilmiyor. Kır düğünü düzenlemeyi planlıyorsanız daha dekolteli yazlık modelleri tercih edebilirsiniz. Kır düğünü gelinlik modelleri genellikle daha rahat ve hafif gelinlik modellerinden oluşuyor. Sırtınızda çok büyük bir dövme bulunmuyorsa sırt dekolteli gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Bu gelinlikler hem çim alanda hem de kumsalda çok şık görünmenizi sağlayacak.

Özellikle düğünlerini kumsalda yapacak olanlar daha kısa etekli gelinlik modeli tercih edebilirler. Dizinizin biraz daha altındaki modelleri tercih ederek çok daha şık görünebilirsiniz. Kabarık gelinlik modelleri ile konuklar arasında rahatça dolaşmak biraz sıkıntı yaratabilir. Bunun yerine kısa gelinlik ya da balık gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Uzun boylu ve zayıf hanımlara oldukça yakışan balık gelinlik modelleri ile çok daha şık görünebilirsiniz. Sırt dekolteli gelinlik modelleri çok daha zarif görünmenize yardımcı olur.

İşlemeli Gelinlik Modelleri

A Kesim Gelinlik Modelleri

Çok fazla kabarık olmayan bu gelinlik modeli ile kalça bölgenizi kolaylıkla saklayabilirsiniz. Armut vücut tipine sahip olan hanımlar kesinlikle bu gelinlik modelini tercih etmeli. Bu gelinlik modelinde genelde kemer kullanılır. Kemer belinizi daha ince göstererek tüm dikkati bu alana toplayacaktır. Kır düğünü gelinlik modelleri arasında yer alan bu gelinlikleri dantel işlemesi ile çok daha zarif gösterebilirsiniz. Belli belirsiz dantel işlemeleri bulunan gelinlik modelleri ile hareketlendirilen gelinlikler genellikle minyon hanımlar için oldukça uygun.

Göğüs kısmından aşağıya hareketli bir şekilde inen modeller hem elma vücuda hem de armut vücuda sahip hanımlar için oldukça ideal. Bel ve kalça kısmında bulunan fazlalıkları kolayca saklayan bu model ile çok daha şık görünebilirsiniz. Üzerinde taş işlemeleri bulunan modeller ile çok daha hareketli bir görünüme kavuşabilirsiniz. A kesim gelinlik modelleri etek kısmı çok kabarık olmadığı için kır düğünlerinde tercih edilebilirler. Straplez gelinlik modelleri göz alıcı görünse de daha rahat etmeniz için askılı modelleri tercih edebilirsiniz.

Kır Düğünü Gelinlikler

Balık Kesim Gelinlik Modelleri

Balık kesim modeller genellikle zayıf hanımlar için oldukça uygundur. Kır düğünü gelinlik modelleri deyince akla ilk gelen model diyebiliriz. Drapelerle daha dolgun hatlara sahip olmanızı sağlayacak olan bu gelinlik modeli ile çok daha şık görünebilirsiniz. Uzun kollu bir gelinlik modeli arıyorsanız balık model tercih etmelisiniz. Genellikle bu gelinlik modellerinin sırt dekoltesi bulunur. Bu nedenle daha kısa bir duvak tercih edebilirsiniz. Bu gelinlik modeli ile toplu saç tercih edebilirsiniz.

Ön dekolte kısmı dantel işlemeleriyle kaplı olan balık gelinlik modelleri genellikle ince ve kum saati vücut formuna sahip hanımlara çok yakışıyor. Ön kısım yeterince işlemeli olduğu için aksesuar olarak bileklik takabilirsiniz. Küçük inci taneleri gibi olan küpe modelleri bu gelinlik ile çok uyumlu. Sezonun en trend gelinliklerinden birisi de kısa kollu balık gelinlik modelleri. Uzun boylu kum saati vücut formuna sahip hanımlarda bu elbise çok şık duruyor. Genellikle uzun duvakla tercih edilen bu gelinlik modelinde biraz daha kısa duvaklar tercih edebilirsiniz.

Kır Düğünü Bohem Gelinlik Modelleri

2019 Kır Düğünü Gelinlik Modelleri

Bu sezonun en çok tercih edilen gelinlik modellerinden birisi de bohem gelinlik modelleri. Bohem modeller dantel ve püskül gibi detaylarla birlikte kullanıldığı için oldukça hareketli bir görünüme sahip olursunuz. 70’lerin hippi ruhunu yansıtan bu elbiseler ile çok şık görünebilirsiniz. Düz kesim, kemerli ve uzun kollu gelinlik modelleri tesettürlü hanımlar tarafından da tercih edilebilir. Tamamı dantelle kaplanmış V yaka gelinlik modelleri bu sezon bir adım öne çıkacak.

Özellikle elma fizik tipine sahipseniz V yaka kemerli gelinlik modelleri belinizi daha ince göstermenize yardımcı olur. V yaka gelinlik modelinde derinliği kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Derin bir dekolteye sahip olmak istiyorsanız askılı modellere göz atmalısınız. Özellikle örgü saç modeli ile birlikte bu gelinlik modelleri çok yakışıyor. Kır düğünü gelinlik modelleri bohem gelinlik modelleri sayesinde daha tarz bir görüntü elde edebilirsiniz. Özellikle gelinlikteki püsküller sayesinde düğünde dans etmekten ayrı bir keyif duyacağını söyleyebiliriz.