Geçtiğimiz sezonun renkli çılgın saç akımından sonra doğal güzelliğinizi ön plana çıkaracak doğal tonlar tercih edilmeye başlandı. Hemen hemen her kadının denemek istediği renklerden birisi olan karamel renk bazı tenlerde çok hoş durmayabiliyor. Peki karamel saç rengi hangi tenlere yakışır? İçerisinde karamel ışıltılar bulunan kahverengi saçlar özellikle kışa geçiş döneminde tercih edilebilir. Sıcak bir ton olduğu için soğuk havalarda solgun ve mat görünen saçlarını canlı göstermeye yardımcı olur.

Karamel Saç Modelleri 2020

Karamel Saç Modelleri 2020

Karamel saç rengi hangi tenlere yakışır? Karamel tonları aslında her ten rengine yakışıyor. Önemli olan kendine doğru tonu bulmak. Açık tenli hanımlar biraz daha krem karamel tonlarını tercih edebilirler. Sarı alt tonlu bir renk olduğu için ten renginizi kapatmadan canlı görünebilirsin. Saç uçlarına daha açık tonlarda bir sarı ombre yaptırırsan çok daha parlak ve canlı görünen saçlara sahip olabilirsin. Buğday tenli hanımlar bal karamel tonlarını denemeliler. Bütün görünümünüzü değiştirecek olan bu rengi çok seveceksiniz.

Özellikle saç aralarında biraz daha ışıltı katılırsa çok canlı görünen bir saça kavuşabilirsin. Esmer tenli hanımlar ise altın karamel rengini tercih edebilirler. Görünümlerine farklı bir ışıltı kazandıran bu renk sayesinde çok modern görünebilirsin. Ayrıca kısa saçlara bu renk çok yakışıyor. Saçlarının doğal rengi sarı ya da kumralsa direkt olarak uygun tonlardaki boyaları uygulayabilirsin. Daha koyu tonlara sahipsen önce saç açıcı ürünler kullanarak saçının rengini açman gerekiyor. Daha sonrasında istediğin bir karamel tonu ile saçını boyayabilirsin.

Koyu Karamel Saç Modelleri 2020

Kahve Karamel Saç Rengi Hangi Tenlere Yakışır?

Kahve karamel rengi her ten rengine çok yakışıyor. Koyu karamel kahve rengi bronz ve esmer tenlere çok yakışıyor. Yaz tatiline gitmeden ya da döndükten sonra saçlarını bu renge boyatarak çok modern bir görünüme sahip olabilirsin. Kuaförde boyatmayı düşünüyorsan saçının aralarına ışıltı kattırarak çok daha modern görünebilirsin. Saçını boyadıktan sonra düzenli bakımını yaparsan çok daha canlı görünen saçlara sahip olabilirsin. Saçın için uygun yağları kullanarak boyayı daha uzun süre saçında tutabilirsin.