Örgü yelekler her mevsimde olduğu gibi bu mevsimde de sıklıkla tercih ediliyor ve dolaplarımızda yer alıyorlar. Birçok farklı modeli ve rengiyle göz dolduran yeni sezon örgü yelekler her mevsime uyum sağlamasıyla oldukça kullanışlı ürünlerdir. Yazları zarif duruşuyla kışları da sıcak tutmasıyla ne kadar kullanışlı olduğunu kanıtlamış oluyor aslında. Genellikle delikli modelleri bulunan yelekler farklı tarzlarda da örülebilir ve her zevke uygun kıvama getirilebilir. Öncelerde Anadolu kadınının sıklıkla kullandığı bir kıyafet olarak karşımıza çıkan kadın örgü yelek modelleri şimdilerde gençlerin gözdesi olmuş durumda. El emeğiyle yaptığınız bu yelekler hem daha ucuz maliyetli hem de kendi tarzımıza en uygun tasarımları yapabilme imkanı veriyor bize. Farklı ebatlarda ve renklerde tasarlayıp örebileceğimiz yelekler kendinize has bir tarz yaratmanıza yardımcı olacaktır.

2019 Kadın Örgü Yelek Modelleri

2019 örgü yelek modellerinde bu sene en gözde parça fıstık örgü modeliyle örülen yeleklerdir. Fıstık örgü modeliyle örülen yelekler sıkı örgü tekniğine sahip oldukları için kışları kullanımı daha uygundur. Zarif görüntüsü ile tarzınıza tarz katacak ve sizi kışın soğuğuna karşı bir kalkan gibi koruyacaktır.

Örgü Yelek Modelleri

Yeni sezonun bir diğer gözde modeli ise saç burgusu örgü tekniği ile örülen yeleklerdir. Bu yelekler geçmişte de çok kullanılmakla beraber günümüzde hala yerini koruyor ve özellikle sonbahar ve kış aylarında tercih ediliyorlar. Bu modeli bir sonbahar akşamında tatlı tatlı rüzgar eserken üzerinize alabilir ve asil bir görüntü yaratabilirsiniz.

Yeni sezonun son trendi ise ajurlu örgü modeli ile örülmüş olan yeleklerdir. Bu tarzda örülmüş yelekler daha geniş aralıklı örüldüğü için kışın kullanılması pek uygun değildir. Yaz ayında ya da ilk baharda serin bi günde kullanımı daha uygun ve yaygın olan bu modeli tercih etmeniz daha güzel olacaktır.

Kadın Örgü Yelek Kullanım Önerileri

Gelelim en az trend modeller kadar önemli bir diğer konuya. Yeni sezona uygun model yelekleri ördük ama nasıl kombinleyeceğiz? Kadın örgü yelek modelleri ile çok daha şık görünebilirsiniz. Öncelikle yeni sezonun en gözde modeli olan fıstık örgü modeliyle örülen yeleklerin nasıl kombinleneceğini anlatacağız. Bu model genellikle kışın kullanıldığı için altına giyeceğiniz bir kazak sizi hem daha sıcak tutacak hem de kış tarzınızı ortaya çıkaracaktır. Eğer koyu renk bir yelek tercih edecekseniz bunun içerisine çok açık renkli kazaklar gitmektense yeleğin renk tonundan biraz daha açık bir ton kullanırsanız bu size daha şık bir görünüm kazandıracaktır. Fıstık örgü yelek ve kazağın altına giyeceğiniz kot dar paça bir pantolon da sizi çok güzel gösterecektir. Fıstık örgü yeleğin boyutu da genelde pantolon kemer hizasında bitmektedir. İçine giyeceğiniz kazağın da yelek boyunu geçmemesini tavsiye ederiz.

Kollu Yelek Modelleri

Bir diğer yeni sezon modeli olan saç örgüsü yelek modelleri ise genellikle sonbahar mevsiminde kullanılmakta olduğu için sonbaharı yansıtan renkler kullanmanız sizi tam bir sonbahar kadını gibi gösterir. Kullanacağınız kahverengi veya sarının koyu tonları bu yeleklerde mükemmel durmaktadır. Bu yeleklerin boyutları genelde diz kapağının üstüne kadar inebiliyor ve isteğe bağlı olarak diz kapağının üç-beş santim yukarısına denk gelecek şekilde de örebilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz eğer boyunuz kısa ise yeleğinizin boyunu çok uzun tutmamanız yönünde çünkü yelek boyu uzadıkça bu sizin daha kısa görünmenize neden oluyor. Uzun boylu kadınlarınsa bunun tam aksine yelek boylarını daha uzun tutmaları onların uzun bacaklarını ön plana çıkarmalarına yardımcı olacaktır.

Renkli Örgü Yelek Modelleri

Son modelimiz olan yine yeni sezonun trendleri arasında yer alan ajurlu örgü modeli ile örülmüş modellerin kombin önerilerinden bahsedeceğiz. Bu model ilkbahar ve yaz aylarında sıklıkla kullanılmakta olduğundan özellikle yaz aylarında askılı tişörtlerinizin üzerine giyeceğiniz bir ajurlu örgü yelek size daha rahat ve şık bir hava katacaktır. Yazları genellikle açık renkleri tercih edilen bu yelek modelinin boyu pantolon kemer hizanızın biraz altında biterse daha hoş bir görünüm kazanacaktır. Kadın örgü yelek modelleri altına giyeceğiniz şortlarla yaza harika bir giriş yapabilirsiniz. İlkbaharda ise yine yaz aylarında kullandığınız gibi kullanabileceğiniz bu model yelekleri isterseniz daha koyu renklerde tercih edebilir ve özellikle serin günlerde yanınızda bulundurabilirsiniz.