Kadife Abiye Modelleri, kış aylarına gelindiğinde kadınların vazgeçilmezi olarak her dönemde varlığını korumaktadır. Fakat kadife abiyeler için oldukça düzgün bir fizik gerekmektedir. Yapısı itibariyle giyildiğinde bütün kusurları ortaya çıkaran bu Kadife Abiye Modelleri oldukça iyi vücut sahiplerince tercih edilmektedir.

Kadife Abiye Modelleri

Feminen bir görüntüsü olan kadife abiyelerin birçok farklı rengi mevcuttur fakat; moda tasarımcıları tarafından en çok tercih edilen renkleri arasında ilk sırayı bordo rengi almaktadır. Ayrıca asil renk olarak bilinen siyah da kadife elbiselerde oldukça hoş durmaktadır. Bu iki rengin dışında saks mavisi ve zümrüt yeşili de en çok kullanılan Kadife Abiye Modelleri renklerdendir. Bu kumaşların dikimi de oldukça zor olduğu için kaliteli bir tasarımcının elinden çıkmış ürünleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Kumaş ve Aksesuar Seçimi

Kumaş ve aksesuar seçimi de oldukça önemlidir. Kıyafetin kendini daha iyi göstermesi için kaliteli kumaştan dikilmesi gerekmektedir. Bu kıyafetinde tamamlayıcı olarak aksesuar seçimi önemlidir. Kadife kumaşların kaliteli, yumuşak olması gerekmektedir. Vücut tipinize göre seçeceğiniz abiye elbiseleriniz için omuzları açık bırakacak türden bir detay veya omuz detayı vermezseniz de bacak boyunuza göre uzun yırtmaç detaylı elbiseler ya da mini elbiseler tercih etmenizde fayda var.

Kadife Abiye Modelleri

Kadife abiyelerde dantel detaylar kullanılmışsa aksesuar konusunda fazla abartıya kaçmamak gerekmektedir. Renkler parlak olursa gümüş rengi takılar kullanmaya özen gösterin. Ayakkabı ve çanta seçimizde yine bir kadife ya da süet türler tercih edilebilir fakat çok fazla kadifeye boğulmayı istemezseniz de yine gümüş ve parlak renkli ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

Nasıl Bir Saç Modeli Tercih Etmeliyiz?

Abiye elbise ve aksesuarlarınız konusunda her işlemi hallettikten sonra sıra nasıl bir saç modeli tercih etmeliyiz sorusuyla günün en dikkat çekici kadını olmaya geliyor. Şık bir gece için hazırlık yaparken iddialı bir saç modeli seçmeniz gerekmektedir. Abiye üzerine yakışacak en önemli saç modellerinden bir tanesi kuşkusuz örgü modelidir. Bu sayede görüntünüz daha da dikkat çekici bir hal alacak ve elbisenizi daha fazla öne çıkaracaktır.

Büyük beden elbise modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.