Kadınların en sevdiği ve çok uğraştığı konuların başında saç gelir. İster ince telli olsun isterse kalın ve gür olsun, herkes saçının sağlıklı görünmesini ister.Ancak ince telli saçlara sahip olunca, hacmini kaybeden saçlar kaçınılmaz olur. İnce telli saçlar için bakım önerileri ile bu sorunun önüne geçilebilir. Yazımızda ince telli saçlar için bakım önerileri verilecektir.

Saç  Bakım Kremi Kullanın

Şampuan kullandıktan sonra mutlaka saç bakım kremi kullanın. Saça hacim veren ve onaran kremler, saçların hafiflemesini sağlayarak çok daha dolgun gösterecektir. Kremi saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Birkaç dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

Fön Makinesini Orta Ayarda Çalıştırın

İnce telli saçlar oldukça hassas olduklarından kuruturken de büyük bir önem ister.

Bu nedenle saçlarınızı kurularken fön makinesini orta ayarda çalıştırın. Bırakın saçlarınız biraz nemli kalsın.

Saçlarınızı Topuz Yaparak Uyuyun

Saçlarınızı topuz yaparak uyuyun çünkü bu saçlarınıza hacim vermenin en kolay yollarından biridir. Yatmadan önce saçıcınızı yıkayın ve ıslak olan saçlarınızı topuz yaparak yatın. Bu şekilde yaparsanız saçlarınız bir gecede kurur. Sabah kalktığınızda saçlarınızın ne kadar hacimli olduklarını görebilirsiniz.

Sebze, Meyve Ve Proteini Daha Çok Tüketin

İnce saçlara sahipseniz bu sadece saçınızın hacmini değil, aynı zamanda kırılmasını da etkiler. Eğer güçlü ve sağlıklı saçlar istiyorsanız, sebze, meyve ve proteinleri daha çok tüketin.  Saçlarınızın sağlıklı büyümesi için biyotin, demir ve vitaminlere ihtiyacı vardır. Fasulye ve ıspanakta dahil olmak üzere daha birçok sebze demir bakımından zengindir. Meyvelerse büyük bir vitamin kaynağıdır. Soya fasulyesi ve kepekli tahıllarda önemli protein kaynaklarıdır.

Check-Up Yaptırın

İnce saç ve saç dökülmelerinin arkasında çok yaygın olmasa da, tıbbi nedenler olma olasılığı vardır. En yaygın durumlar tiroid bozuklukları, demir veya vitamin eksikliği, anemi ve hormonel problemlerdir. Ayrıca genetik olan veya menepozdan sonra sonra başlayabilen androjenik alopesi adı verilen bir durum da vardır. Bu problemlerin olup olmadığını anlamak için Check-up yaptırın. İnce telli saçlar için bakım önerileri bu şekildedir.

Tesettür saç modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.