Son dönemlerde 2020 yılı içerisinde ilkbahar yaz sezonu ayakkabı trendleri genellikle klasiklere dönüş, dayanıklılık ve her şeyle giden modeller şeklindedir. Bu sezonda ayakkabı modelleri daha çok rahatlığın da ön plana çıktığı ayakkabı modelleridir. Aynı zamanda sezonun ayakkabı trendlerinde ayakkabı aksesuarları da son derecede dikkat çekicidir. Ayakkabı modellerinde bronş, zincir, taşlar, boncuklar ve çiçek motifleri gibi birçok farklı aksesuar kullanılmaktadır. Yeni sezonda ayakkabı modelleri bu aksesuarlarla süsleniyor. Ayakkabıların bir ayakkabıdan çok daha fazlası olduğunu düşünen ayakkabı çılgınları bu ilgi çekici ve son derecede gösterişli modellerle sezona damgasını vuracaklar.

En Trend Ayakkabı Modelleri

2020 ilkbahar yaz sezonunda en trend ayakkabı modelleri eskiye dönüş, dayanıklılık, rahatlık ve kullanışlı olmanın ön plana çıktığı modellerdir. Bu modeller arasında Loafer ayakkabı modelleri klasiklere dönüş olarak ilkbahar yaz sezonunun önde gelen ayakkabı modeller arasındadır. Özellikle de yeni ve modern havalarıyla sezon içerisinde vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Sezonun önde gelen bir başka ayakkabı modeli ise flatform ayakkabı modelleri. Hem son derecede rahat hem de son derecede kullanışlı olmasıyla birlikte sezonun en tatlı trendleri arasında yer alıyor. Taşlı tokalı saten modeller, parmak arası yumuşak terlikler ve hasır tabanlı tokalı ayakkabılar gibi modellerle son derecede tatlı ve iddialı bir model olarak sezonda yerini alıyor.

İlkbahar Yaz Sezonu Ayakkabı Trendleri

Yazlık çizmeler ise sezonda en iddialı modelleri arasında. Biri birinden renkli olan bu tasarım çizmeler her ne kadar yazın çizme mi giyilir diyenler olsa da büyük moda evleri böyle düşünmüyor. Rengârenk ve birçok farklı modelde bulunan yazlık çizmeler sezonda büyük bir ilgiyle yerini alıyor. En güzel ayakkabı modelleri arasında sezonda ilgi çeken bir başka model de gladyatör sandalet ayakkabılar. Bu ayakkabı modelleri son birkaç sezondur bir görünüp bir kayboluyorlardı. Ancak bu sezonda en trend ayakkabı modelleri arasında yer alıyor. Özellikle de halat sandaletler bu sezonda gerek rahatlığı gerekse de son derecede kolay kombine edilebilmesi sayesinde en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

Baharlık ceket modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.