Artık normal hayatımızda olduğu gibi iş hayatımızda da konfor alanları arıyoruz. Bunun için de çalışma ortamlarımızı daha konforlu ve eğlenceli hale getirmek için çalışıyoruz. Son yıllarda iş yerlerindeki rahat ortamı ve huzur ortamını arttırıcı çalışmalar üzerine yoğunlaşılmaktadır. Çalışanların bunalmayacağı hatta ilgilerini çekebilecek tasarımlar iş yerlerine giriş yapmıştır. Bunlara ilave olarak daha raht bir ortam arayan ve genellikle ben kendi işimi kendim yaparım diyen kişiler home office tarzı işler yapmayı tercih ediyorlar. İnsanlar çalıştıkları ortamın havasını değiştirmek ve bir iş yerinden çok kendilerini rahat hissedecekleri bir ortam yaratmak için farklı girişimlerde bulunuyorlar.

Sizler için bu yazımızda 2019 Home office Modellerini anlattık. Eğer siz de benim iş yerim aynı zamanda evimdir ve rahat edebileceğim bir ortamdır diyorsanız yeni sezon Home office Modellerine göz atarak ofisinize yeni bir hava katabilirsiniz. Veya şu an mevcut bir ofisiniz yoksa ve bir home office kurmayı düşünüyorsanız da kesinlikle yazımızdaki önerileri dikkate almalısınız.

Home Office Modelleri 2019

Yeni sezonda home Office modellerinde diğer senelerde de olduğu gibi iki farklı konseptin farklı tasarımlarla süslenmiş hali hakim diyebiliriz. Home ofislerine daha ciddi bir hava katmak isteyen kişilerle daha rahat bir hava katmak isteyen kişiler bu noktada ayrılıyor sanırım. Şimdi sizlere ilk başta kendi ağırlığını home ofisine de yansıtmak istenler için vereceğimiz tavsiyelerle baş başa bırakıyorum. Bu home ofis modelleri 2019 home ofis modelleri arasında ikinci sırada bulunuyor. Daha kolu tonlarda dizayn edilen ve asil bir görünüme sahip olan bu modeller siyah beyaz renkerle tercih edilmekte. Siyah ve beyaz rengin ağırlıkta olduğu bu modeller siyah ve beyaz rengin yanında kahverengi ve koyu mavi-lacivert diyebileceğimiz renkte eşyalarla diyazn edilmekte. Genellikle deri koltuklar kullanılan bu modeller 2019 yılında home ofis modelleri arasında çok tercih ediliyor.

Açık Tonlarda Home Office Modelleri

Aslında gün geçtikçe insanlar home ofisleri için daha eğlenceli ve rahat tasarımlar modeller tercih etmeye başladılar. Fakat her zaman klasik tasarımlara bağlı kalanlar olacaktır elbette. Klasikliğin sadeliğinin o muhteşem havası ve bilinirliğin verdiği o güven insanların daha uzun süreler boyunca vazgeçemeyecekleri bir lükstür. Tabi seçeceğiniz home Office modeli- tasarımı yapacağınız işe göre de değişiklik gösterecektir elbette. Bir reklam veya eğlence sektörüne dair bir iş yapacaksanız veya yapıyorsanız size tavsiyemiz daha renkli ve ferah home Office modellerini tercih etmenizden yana olacaktır. Ama eğer ki işiniz avukatlıksa ve bir büro tarzı home Ofise sahip olmak istiyorsanız elbette işiniz gereği daha koyu renkte tasarımlara yönelmelisiniz.

2019 home Office modellerinin en gözde tasarımı olan tasarım ise tabi ki klasik modelin aksine daha renkli modellerdir. Genellikle renkli kanepeler veya puflarla süslenen bu home Office modelleri rengarenk ve rahat dizaynı ile insanın içine enerjiklik vermektedir. Ben açık renk duvar boyasından şaşmam diyorsanız ama yine de renkli bir home Office modeli istiyorsanız kesinlikle kullanacağınız eşyalar ve aksesuarlarla bu açığı kapatınız. İçindeki enerjinin ofisine de yansımasını isteyen insanlar genellikle bu tarz home Office tasarımlarını tercih ediyorlar. Veya klasik tarzda 2019 home Office modellerini daha beğendiği halde iş yaptığı alan bu tasarımlara uymadığı için insanlar renkli modellere yönelebiliyorlar.

Farklı Dizaynlarda Home Office Modelleri

Home Offfice Modelleri ve Aksesuar Kullanım Önerileri

Gelelim o özenle eşyalarını seçip özenle düzenlediğiniz home ofisinize aksesuar seçmeye. Bir home ofiste seçilen eşyalar kadar kullanılacak tabloların, çiçeklerin  daha birçok aksesuarın kullanımı ve birbirleri ile uyumu çok önemlidir. Eğer home ofisinizi klasik tarzda dizayn ettiyseniz seçeceğiniz çok çok renkli olmamak şartıyla ofisinizin o ciddi havasını biraz daha kırıp ortamı yumuşatacak tarzda olmalıdır. Ayrıca ofisinizin bir köşesine yerleştireceğiniz asil görünümlü bir vazoda duan çiçek odanıza ferahlık ve rahatlık kazandırmış olacak. Ama eğer home ofisinizi daha renkli bir tarzda dizayn ettiyseniz tabloların  da çok renkli olması artık ferahlık ve ne değil de boğucu bir hava vereceğini görürsünüz. Her şeyin fazlası zarardır sonuçta. Daha sakin tonlarda ve durağan tablolar ofisinizin enerjikliğini dengeleyecektir. Ayrıca ofisinize yerleştireceğiniz beyaz renkte bir çiçek ofisinize naif bir hava katacaktır.