Odalarımızın tasarımları her aklımıza takılan bir konu olmuştur. Özellikle gençler son zamanlarda odalarının tasarımlarına çok dikkat etmektedirler. Kadınların daha çok dikkat ettiği düşünülen oda tasarımı konusu artık erkekler tarafından da yeterince ilgi görmektedir. Özellikle genç odası ta<sarımı konusunda erkekler oldukça dikkatli davranmaktadır. Bu yazımızda sizlere Genç Erkek Odası Modelleri 2020 tasarımlarını anlatacağız.

Bilindiği gibi erkekler genel olarak ya kapalı renklere ya da özellikle mavi rengin tonlarına yönelirler. 2020 sezonunun bazı modelleri hala bu düşüncelere uygun olsa da bazı modeller ise bu yargıları yıkıyor. Sade tasarımları ve açık tonlardaki mobilyaları ile dinlendirici etkiler yaratan genç erkek odası modellerinin büyük bir kısmını oluşturuyor. Bunun yanı sıra daha kapalı renklerin kullanıldığı modeller de var elbette. Ama yeni sezon da daha çok açık renk oda modelleri öne çıkıyor. Eğer modaya uygun yeni trendlere göre tasarlamak istiyorsanız odanızı açık tonları kullanmanızı öneririz. Genç erkek odası modelleri genellikle rengarenk tasarlanmıyorlar. Fakat farklı tasarım ve renklerde kullanacağınız aksesuarlarla odanıza renk katabilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız aksesuarlar odanızı durağan görünümden kurtaracak ve hareket katacaktır.

Sade Tasarımlı Genç Erkek Odası Tasarımları 2020

Genellikle normale oranla daha küçük olan odaların tasarımları da buna uygun şekilde yapılmalıdır. Yani eğer küçük bir odaya sahipseniz çok fazla farklı renk kullanmanız ve çok fazla aksesuar kullanmanız odayı çok boğacak ve içinden çıkılmaz bir hale dönüşecektir. Kullanacağınız aksesuarları ve gerekli eşyaları odanıza zekici dizmeniz gerekiyor bu noktada. Genç erkek odası modelleri arasında popülerliğe sahip olan sade tasarımlar bu sene de yerini korumaktadır. Genellikle siyah ve beyaz renklerin kullanıldığı bu odalar da bulunan eşyalar minimum seviyede tutulmaktadır. Zira sadeliği seven insanlar fazla eşyadan da genel olarak çok hoşlanmazlar. Odada kullanılacak çalışma masası, dolap, aksesuar veya kitap yerleştirmek için raflar sanırım tanımladığımız odanın içinde olacak eşyalardır. Eğer siz de ben sadelikten hoşlanırım diyorsanız yeni sezonda da trend olan bu tavsiyelere kulak vermelisiniz.

genc erkek odasi dekorasyonu

Bir diğer sade tasarımlı genç erkek odası modeli ise mavi tonlarının ve geniş yatakların kullanıldığı modeldir. Bu model de erkeklerin rengi olarak bilinen mavinin her tonunda duvar boyaları kullanılarak oluşan odaları temsil etmektedir genel anlamda. Bu tarz odalarda büyük yataklar bulunur ve gençlerin sosyal faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri geniş alanlar olur. Playstation oynamak için kurulmuş bir düzenek ve rahat puflarda eklersek eğer genç erkeklerin çok hoşlarına gidecek bir oda yaratmış oluruz sanırım. Bunun dışında ekleyeceğimiz birkaç renkli aksesuar ile odayı canlandırabilir ve sadeliği bir nebze olsun yıkabiliriz. Kullanacağınız aksesuarlar tamamen sizin zevkinize kalıyor. Yapmanız gereken tek şey odanın sadeliğine karşın hem ilgi alanınızı veya sevdiğiniz herhangi bir şeyi temsil eden dikkat çekici aksesuarlar kullanmanız gerektiği.

Renkli Genç Erkek Odası Modelleri 2020

Bu modeller de geleneksellik ve sadelik geri planda kalıyor. Bunların aksine biraz daha modern ve toplumsal yargıları yıkmaya ucundan da olsa yaklaşmaya çalışan modellerdir. Yani anlayacağınız üzere renkli dediğimiz zaman yine de siz çok uçuk kaçık tasarımlar beklemeyin bizden söylemesi. Genellikle stor perdelerin ve yuvarlak yatakların kullanıldığı bu genç erkek odası modelleri yeni sezonun en gözde modelidir. Aklınıza gelebilecek her renkte yatak örtüsü kullanılabilecek olan bu oda modelleri daha modern bir görünüm sergilemesi açısından genellikle sade oluyorlar. Yani üzerinde herhangi bir desen bulunmuyor. Bunun dışında odanın duvarlarına yerleştireceğiniz değişik tablolar da sizin modernliğinizi ve zevkinizi yansıtacaktır.

Marina Sarkisyan: eklektik tarz tarz Çocuk Odası

Genç erkek odası modelleri arasında son yıllarda yeni yeni kullanılmaya başlanan akıllı odalar var yani çift katlı yatak sisteminin kullanıldığı bu odalar hem alandan tasarruf sağlıyor hem de farklı tasarımı ile dikkat çekiyor. Bu yataklar ranzalı yataklar gibi olup alt tarafında genellikle bir çalışma masası ve kütüphane bulunduruyor. Yine ranzalı sistemde olduğu gibi merdiveni olan bu yataklar gençlerin zevklerine oldukça hitap ediyor ve modern çağa ayak uydurmada kolaylık sağlıyor diyebiliriz. Böyle yatakların kullanıldığı odalarda genellikle duvar rengi olarak ya kremsi renkler ya da direkt beyaz renk kullanılıyor. Çünkü yatak tek başına zaten yeterince dikkat çekiyor. Bu genç erkek odası modeline ekleyeceğiniz güzel bir tablo ve sevimli aksesuarlar ile görüntüyü daha havalı hale getirebilirsiniz.