Gelin saç modelleri kadınların en çok önemsediği konulardan biridir. Daha evlenmek ortada değilken bile her kadın gelinliğinin ve saçlarının hayalini kurmaya başlar. Günümüzde birçok kuaför gelin saç modelleri konusunda kendini geliştirmiş ve hemen her modeli çıkarabilecek düzeye gelmiştir.

Bir kadının en önemli günlerinden biri olan düğünlerde her kadın en özel olmak ister. Bu nedenle gelin saçı oldukça özel ve güzel olmalıdır. Doğru bir gelinlik tercihiyle birlikte gecenin yıldızı olan gelinler hayatının en mutlu gününü taçlandırmalıdır.

Saç Modellerinde Tercihler

Kimi kadın düğününde çok süslü ve prenses gibi olmayı isterken kimi ise çok doğal bir görünümü arzular. Bu nedenle saç modellerindeki tercihler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu modelleri seçerken gelinlik de göz önünde bulundurularak bir tercih yapılmalıdır. Gelinlik ve gelin saç modelleri birbiri ile mutlaka uyumlu ve birbirini tamamlayan parçalar olmalıdır. Bu nedenle kuaföre gelinlik de götürülmeli ve onun da bu konuda fikri alınmalıdır.

Saç modelleri konusunda uzman olan bu kişiler yüz tipine ve gelinliğe uygun bir saç tasarımı yapabilir. Ama bazı gelinler sadece kendi istediği saçın yapılmasını da isteyebilir. Bu da oldukça doğal bir istektir. Kapalı gelinler için de tesettürle saç modelleri tasarlanabilir. Günümüzde hemen her kuaför tesettür tasarımı yapar. Açık gelinler için modeller oldukça fazladır.

Duvaklı Saç Modelleri

Çoğu kadın kuğu gibi görüntünün üzerine bir duvak ya da taç tercih eder. Bu model oldukça zarif ve güzel bir görüntü yaratır. Bu hoş görüntünün altındaki saçlar da duvağın boyuna ve şekline uygun şekilde yapılmalıdır. Örneğin duvak kabarık ve uzun ise gelin saçı biraz daha sade bir şekilde kurgulanabilir. Duvak ve gelin saç modelleri birbirine zıt bir şekilde tasarlanmamalı ve birbirini tamamlayan parçalar olmalıdır.

Sade bir şekilde yapılmış saçın üzerine güzel ve ışıltılı bir taç da eklenerek hoş bir görüntü elde edilebilir. Gelinin tercihine uygun birçok taç modeli bulunabilir. Bunun yerine kır düğünü seçen bir gelinin saçlarına çiçek desenli bir duvak eşlik edebilir. Bu durum düğünün konseptine de uygun olacaktır.

Düğün için elbise modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.