Alışverişlerde doğayı korumak için plastik poşet kullanımı yasaklandı. Bunun yerine kendi bez ya da file çanta modellerinizi götürerek alışverişinizi yapabilirsiniz. Evde kendiniz de file çanta yapabilirsiniz. File çanta modelleri 2019 yılında çok tercih edileceği için kendi yaratıcılığınızı kullanarak çanta yapabilirsiniz. Tığ işine eliniz yatkınsa kalın ip kullanarak kendiniz alışveriş filesini tercih edebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan file çanta modelleri ile çok daha şık görünebilirsiniz. Özellikle renkli file çantalar çok tercih ediliyor.

Örgü File Çanta Yapımı 2019

Elinizdeki fazla ipleri kullanarak kendinize file çanta yapabilirsiniz. Tığ işi file çantalar özellikte alışverişte renkli görünmek isteyen hanımlar tarafından tercih edilebilir. File çanta modelleri 2019 yılında artan iplerden yapılabilir. Çantaya sihirli halka yaparak başlıyoruz. Halkanın içine 3 zincir çekiyoruz. Daha sonra 12 adet ikili trabzan yapıp halkamızı sıkıştırıyoruz. İlk sırayı bitirdikten sonra ikinci sırada 24 trabzan yapıyorsunuz. Yani her trabzan içerisine 2 kere batırarak trabzanı arttırabilirsiniz. Yeni sırada 1 tek 1 çift batarak 36 trabzan yapıyoruz.

Çantanın dibini bitirdikten sonra file kısmını yapmaya başlıyoruz. İlk sırada 3 zincir çektikten ikinci kısma batarak sık iğne yapabilirsiniz. Bu şekilde her seferinde ikinci deliğe batarak devam ediyoruz. 17. Kutucuğu yaptıktan sonra bir zincir çekip ipi aldıktan sonra tekli trabzan yaparak çıkıyoruz. Daha sonra 4 zincir çekip boşluğa batıyoruz. Bu şekilde 7 zincire çıkana kadar örmeye devam ediyoruz. 7 zincirli kısmı da yaptıktan sonra kutucuk sayısını arttırmaya başlıyoruz.

Renkli Örgü Çanta Modelleri 2019

File çantalar eskiden krem ya da bej renginde tercih edilirdi. File çanta modelleri 2019 yılında daha renkli modellerden oluşuyor. Renkli makrome iplerini tercih ederek çantanızı kendiniz örebilirsiniz. Kendi ördüğünüz file çantaların boyutunu kendiniz ayarlayabilirsiniz. Tığ kullanmaya yeni başladıysanız elinizin alışması için bu çanta modellerini tercih edebilirsiniz. Elinizde kalan ipleri birbirine ekleyerek de çok daha güzel görünen ve şık file çantaları tercih edebilirsiniz. Oldukça şık görünen alışveriş filesi ile daha rahat alışveriş yapabilirsiniz.