Saçlarımızın rengini çok sık bir şekilde değiştirmek isteyebiliriz. Her boyama işleminde kuaföre bir sürü para vermek bütçenizi zorlayabilir. Evde saç boyamak kuaföre göre daha ekonomik bir tercih. Peki evde saç nasıl boyanır? Evde saç boyama işlemi yapmadan önce birkaç şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Saç tipine ve rengine göre uygun boyayı tercih etmelisin. Eğer saçını daha açık bir renge boyamak istiyorsan önce saç açıcısı kullanarak saç rengini açman gerekir. Bu işlemi yaparken oldukça dikkatli olmalı ve kaliteli ürünleri kullanmalısın.

Evde Saç Boyama Önerileri

Evde Saç Boyama Teknikleri

Saçların uzunsa ya da kalın telliyse kullanacağın boyadan iki kutu almalısın. Boyanın tüm saça eşit bir şekilde dağılması daha doğal bir görünüm elde etmene yardımcı olur. Saçlarını boyamadan önce yüzünün kenarlarına, kulaklarına ve kulak arkasına, ensene ve boynunun yanlarına yağlı bir krem ya da vazelin sürmelisin. Bu sayede boya cildine değdiğinde orada kalmaz kolayca temizleyebilirsin. Abartıya kaçıp saçına sürmemeye özen göster. Yoksa saçın da boya tutmaz.

Evde saç nasıl boyanır? Boyanı bir kabın içerisinde hazırladıktan sonra ayna karşısında önce ön diplerini boyamalısın. Bu sayede kontrollü bir şekilde ilerleyebilirsin. Daha sonra arka kısımları da boyayarak saçının diplerini bitir. Elinde kalan boyayı saçının tamamına uygulayarak bütün saçına yedirdikten sonra süreni tutmaya başlayabilirsin. Boya kutusunun üzerinde yazan süreyi atlamamalısın. Boyayı tam istediğin renkte tutturmak için süre ölçer kullanabilirsin. Boyama süresi de dolduktan sonra saçlarını soğuk su kullanarak durulayabilirsin. Boyanın içerisinden çıkan bakım ürünü varsa mutlaka onu da kullan.

Evde Sarı Saç Boyama Yöntemleri 2020

Evde Saç Nasıl Boyanır?

Evde yaptığınız boyama işlemi boyanın türüne göre kalıcıdır. Kalıcı boyalar dipten kendi saç rengin gelene kadar saçında kalır. Yarı kalıcı saç boyaları ise yıkamaya bağlı olarak 1 – 2 ay süre ile saçında kalır. Evde saçını boyamadan önce alerji testi yapmalısın. Bu sayede boyama işleminde herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmazsın. Saçının bekleme süresi içerisinde cildinde kalan boyaları ıslak mendille ya da yağlı krem sürülmüş mendille silebilirsiniz.