Moda dünyasını yakından takip edenler son dönemlerde vintage kıyafetleri tercih ediyorlar. Özellikle 60’lar ve 70’lerin modasını yansıtan gömlek ve kıyafetler oldukça popüler. En iyi vintage butik mağazaları bu dönemin popüler kıyafetlerini satıyor. Instagramda paylaşımlarıyla kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran pek çok mağazayı yazımızda derledik. Pied De Poul mağazası ilk akla gelenlerden. New York Times’te haberi çıkan bu dükkanı mutlaka gezmelisiniz. Mağazada ikinci el ve dükkanın sahibi Şelale Gültekin’in tasarladığı ürünleri bulabilirsiniz. Mağaza Beyoğlu’nda Çukurcuma’da bulunuyor.

Vintage Butik Mağaza Önerileri

Vintage Butik Mağazalar

Binbavul Vintage da en iyi vintage butik mağazaları arasında yer alıyor. Galata kulesine oldukça yakın olan bu mağazaya İstanbul’u gezmeye geldiyseniz uğrayabilirsiniz. Ancak dükkanın karmaşası içerisinde kendinizi kaybedebilirsiniz. İçerisinde pek çok farklı dönemi yansıtan kıyafetleri bulabilirsiniz. Eviniz için vintage aksesuar arayışı içerisindeyseniz Kadıköy’de bulunan Yel değirmeni Eskicisi dükkanına uğramanızı tavsiye ediyorum. İçerisinde vintage kıyafetlerden ev eşyalarına kadar her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca ürün fiyatlarını da instagram üzerinden öğrenebilirsiniz.

Hem kıyafet hem de aksesuar arayışı içerisindeyseniz Sentetik Sezar dükkanına bakabilirsiniz. Vintage gözlüklerden, saatlere kadar pek çok vintage aksesuarları bulabilirsiniz. İçerisinde bulunan vintage kıyafetlere mağazaya gitmeden önce Instagram üzerinden bakabilirsiniz. Hem Kadıköy’de hem de Taksim’de bulunan şubelerinden birisine gidebilirsiniz. Nillush Vintage’da 73 bin takipçisi ile en çok tercih edilen dükkanlardan birisi. Şişli’de bulunan bu mağazada 70’lerin ve 80’lerin modasına uygun kıyafetleri bulabilirsiniz. Eleni Vintage dükkanında Bayan Eleni’nin Fransız nostaljisini taşıyan ürünlerini görebilirsiniz. 1920’lerin havasını hissetmek için Cihangir’deki dükkanı ziyaret etmelisiniz.

Vintage Mağaza Önerileri

En İyi Vintage Butik Mağazaları Önerileri

Gelelim vintage mağazaları içindeki en iyi mağazaya. Büyükannemin Sandığı içerisinde gelinlik bile bulabileceğiniz bir mağaza. Kadıköy’de bulunan mağazadan çok farklı dönemlere ait kıyafet ve aksesuar bulabilirsiniz. Uygun fiyatlı olması ile de çok tercih edilen bu mağazayı internet sitesinden de ziyaret edebilirsiniz. Farklı kombinler oluşturmak için mutlaka bu mağazayı tercih edebilirsiniz. Madam Mare Vintage mağazası da muadillerine göre oldukça uygun fiyatlı ürünler barındırıyor. Mağazası küçük ancak vintage severler için iyi bir alternatif olacaktır.