Ergenlik dönemi ile birlikte hayatımıza giren sivilceler bazen uzun yıllar boyunca bizi bırakmazlar. Sivilceleri öncelikle doğal yöntemlerle yok etmeyi deneyebilirsiniz. Doğal yöntemlerin yok edemediği sivilceler için medikal kremlerden faydalanabilirsiniz. Yazımızda yer alan kremleri denemeden önce mutlaka bir cilt uzmanına danışmalısınız. Sivilce kremleri sivilcelerden sonsuza kadar kurtulmanızı sağlamaz. Ancak yüzünüzde çıkan sivilcelerde büyük oranda bir azalma meydana gelir. Sivilce kremi kullanmadan önce mutlaka cilt doktoruna danışmalısınız. Önerdiğimiz kremlerden birisi cildinizde alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Eğer krem alerjik bir reaksiyona neden olduysa kremi kullanmayı hemen bırakmalısınız. Eczanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz kremleri sizler için araştırdık. Cildinizde aşırı yağlanma varsa fazla sebum gözenekleri tıkayarak akne oluşmasına neden olabilir. Sivilce oluşumunu tetikleyen en önemli etkenlerden birisi de stres ve çevre kirliliği. Stresinizi azaltmak için dinlendirici bitki çaylarından tüketebilirsiniz. Cildinizde biriken fazla yağı atmak için de düzenli olarak sebum oluşumunu engelleyen jellerle yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Kadınların asıl gözden kaçırdığı sivilce oluşum nedenlerinden birisi ise yanlış kozmetik ürünlerin kullanımıdır.

Sivilce Tedavisi

En Etkili Sivilce Kremleri

Yağlı bir cilde sahipseniz sivilcelerle uzun zamandan beri savaşıyorsunuz demektir. Sivilcelere veda etmenizi sağlayacak medikal kremlerden kullanabilirsiniz. Benzamycin krem özellikle iltihaplı sivilcelerde etkili sonuç vermektedir. Ortalama olarak 3 ay boyunca düzenli olarak bu kremi kullandığınızda sivilcelerinizde büyük bir azalma göreceksiniz. Her akşam yatmadan önce kremi sivilceli bölgelerin üzerine sürmelisiniz. Bu ürünün en büyük yan ekişi aşırı derecede kuruluk oluşturmasıdır. Göz ve dudak çevresi gibi hassas bölgelerde kesinlikle kullanılmamalıdır.

Sivilce ile savaşta en çok tercih edilen sivilce kremleri arasında Nadixa da bulunuyor. Cilt doktoruna ilk muayenenize gittiğinizde muhtemelen size bu kremi önerecektir. İlk kullanmaya başladığınızda sivilcelerinizi arttırdığı hissine kapılabilirsiniz. Ama sakın pes etmeyin. İlaç deri altında oluşmaya başlayan sivilceleri yok etmeye başlıyor demektir. Yaklaşık 2 haftalık bir düzenli kullanımda sivilceleriniz azalmaya başladığını görebilirsiniz. Sivilcelerinizden tamamen kurtulmak için yaklaşık bir ay boyunca düzenli olarak bu kremi kullanabilirsiniz. Sivilceleriniz için kullandığınız ilaca yardımcı olarak da bu kremi kullanabilirsiniz.

Benzamycin Sivilce Kremi

Sivilce Yok Eden Kremler

Avéne Triacneal krem formülündeki glikolik asit ve retinaldehid sayesinde sivilceleri yok eder. Akne tedavisinde çok etkili olan bu krem aynı zamanda cildi de gençleştirir. Dermoeczanelerden ve güvenilir internet sitesinden çok kolay bir şekilde bu ürünü alabilirsiniz. Kremin en önemli özelliklerinden birisi kırmızı görünen sivilcelerde ve koyu görünen lekeler üzerinde oldukça etkili olmasıdır. Kullanan hemen hemen herkesin memnun kaldığı bu kremin fiyatı yaklaşık olarak 75 TL. Bazı bütçeler için çok fazla gelse de sivilcelerden tamamen kurtulmak için oldukça etkili.

Sivilceleri amansız bir şekilde yok eden kremlerden bir diğeri ise Isotrexin. Isotrexin krem sivilceleri anında kurutur ve yok eder. İçeriğindeki antibiyotik sayesinde cilt altında bulunan kıl köklerindeki bakterileri yok eder. Özellikle iltihaplı sivilceleri yok etmek için idealdir. Sivilce yaralarının tedavisinde de etkili olan bu krem reçeteli olarak satılıyor. Doktorunuza bu kremi kullanıp kullanmayacağınızı danışabilirsiniz. Kremi hassas cilt bölgelerine sürmemelisiniz. Ciltte kuruluklar meydana getirdiği için mutlaka nemlendirici kremle birlikte kullanılmalıdır.

Madecassol Sivilce Kremi

Uygun Fiyatlı Sivilce Kremleri

Sivilce tedavileri bazen çok pahalı olabiliyor. Bu nedenle daha uygun fiyatlı ilaç aramasına girmiş olabilirsiniz. Eritretin sivilce kremi cildi soyarak tedavi ettiği için oldukça etkili bir kremdir. Mümkün olduğunca temiz cilde sürülmelidir. Bu sivilce kremini gün içerisinde üçten fazla uygulamamalısınız. Kısa süre içerisinde sivilcelerden kurtulmak için oldukça etkili olan bu ilaç oldukça da uygun fiyatlı. Eczanelerden 19 TL gibi bir fiyata bu sivilce kremini temin edebilirsiniz. Sivilce kremleri sivilcelerin uzun ve etkili bir şekilde gitmesini sağlarlar.

Sivilcelerinizi evde bulunan medikal malzemelerle de yok edebilirsiniz. Hemen hemen her evde bulunan Baticon genellikle yaraları ve mikropları temizlemek için kullanılır. Mikropları yok etme özelliği sayesinde sivilcelerde de iyi sonuçlar verebilmektedir. Gece yatmadan önce kulak pamuğu yardımıyla sivilcelerinizin ucuna Baticonu sürebilirsiniz. Sabah yüzünüzü su ile yıkamanız yeterlidir. Kesin bir çözüm olmasa da çabuk ve etkili bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Özellikle ergenlik döneminde çıkan sivilceler için oldukça etkilidir.