Son dönemlerde çantalarda çok yüksek fiyatlarla karşılaşıyoruz. Eğer tek tip çanta modellerinden sıkıldıysanız kendiniz renkli çanta modelleri yapabilirsiniz. Tığ veya şiş kullanarak çok kolay bir şekilde çanta yapabilirsiniz. El örgüsü çanta yapımı için mutlaka kalın ve dekorasyon ipi tercih etmelisiniz. Bu sayede çok daha kolay bir şekilde çanta örebilirsiniz. Penye ipler de kendi çanta modellerinizi yapmanız için yardımcı olabilir.  Dilediğiniz renkte ve modelde el örgüsü çanta yapabilirsiniz.

El Örgüsü Çanta Nasıl Yapılır?

Basit el örgüsü çanta yapımı için dilediğiniz renkte bir ipten 2 tane almanız yeterli olacaktır. Çantanın alt kısmı için ne kadar büyük olmasını istiyorsanız o kadar zincir çekip sihirli halka yapıyorsunuz. Daha sonra sık iğne ve ikili trabzan tekniklerini kullanarak arttırma yapabilirsiniz. Çantanın boyutunu tamamen kendinize göre ayarlayabilirsiniz. 16 sıra yaptığınız takdirde yeterince kullanışlı ve büyük bir çantaya sahip olursunuz. Bunun yanı sıra arada ip değişikliği yaparak kendiniz desen de çıkartabilirsiniz.

Daha renkli bir çanta arıyorsanız gökkuşağı çanta sizin için ideal olacaktır. Bu çanta modelini dışarda günlük kombinlerinizde kullanabileceğiniz gibi alışveriş çantası da yapabilirsiniz. Çantamız için 4 numaralı tığ, tığımıza uygun bir ip, modelde Scheepies ip tercih edilmiş, makas ve iğne gerekiyor. Çantaya yine sihirli halka yaparak başlıyoruz. Zincir çekip ikili trabzan yaptıktan sonra ara zinciri çekiyoruz. İkili trabzan yapıp daha sonrasında üçlü trabzan yapıyoruz. Üst sıra için de üç adet zincir çekip modelimizi büyütmeye başlıyoruz.

El Örgüsü Çanta Modelleri 2019

Yukarıda anlattığımız çantanın yapımını yazıdaki videolardan bulabilirsiniz. Bütün çantaların başlangıcı aynı olduğu için kendiniz de yeni modeller deneyebilirsiniz. El örgüsü çanta yapımı oldukça zevkli ve eğlenceli geçen bir süreç. Bu çanta modellerini dilerseniz alışverişte, plajda ve günlük kombinlerinizde kullanabilirsiniz. Kalın ip kullandığınızda çantanızda herhangi bir ezilme ya da bükülme gibi bir problem olmuyor. Çanta kendisini rahatlıkla toparlayabiliyor. İnce ipten çantalar genellikle yazlık gibi alanlarda plaja giderken çok tercih ediliyor.