Doğallık ve sadelik artık çok daha popüler olmaya başladı. Kıyafetlerimizden ev dekorasyonumuza kadar doğal görünen eşyaları ve aksesuarları tercih ediyoruz. Peki doğal makyaj nasıl yapılır? Doğal makyaj yapımına cildinizi nemlendirerek başlayabilirsiniz. Yokmuş gibi görünen bir makyajın en önemli kuralı nemli bir cilt. Bu sayede cilt ürünü kullanacaksan cildine çok daha güzel bir şekilde oturan makyaj yapabilirsin. Daha sonrasında makyajının daha kalıcı olması için primer kullanabilirsin. Makyajını sağlam bir şekilde tutan makyaj bazı kullanmanı tavsiye ederim.

Doğal Makyaj Tonları 2020

Doğal Makyaj Tonları 2020

Cildinin eşit bir tonda görünmesi için fondöten uygulaması yapabilirsin. Daha ince yapılı bir ürün kullanmak istersen BB ya da CC kremleri tercih edebilirsin. Doğal makyaj nasıl yapılır? Doğal görünümü elde etmek için kontür ya da kapatıcı gibi uygulamaları yapmaman gerekiyor. Fondöten uygulamasını da ıslak sünger ile yaparsan çok daha doğal bir görünüm elde edersin. Doğal ten makyajı için mat fondötenler yerine ışıltılı fondöten modellerini tercih edebilirsin.

Gözlerine tek bir far uygulaması yapmalısın. Bunun için krem halindeki ışıltılı göz farlarını tavsiye ediyorum. Bronz, pembe veya şeftali tonlarındaki likit veya krem göz farını parmakların ile uygulamalısın. Bu sayede gözlerin çok daha aydınlık bir şekilde görünecek. Özellikle metalik yapıdaki farlar doğal makyajda çok şık duruyor. Daha sonrasında kirpiklerini şekillendirip hacim verecek bir maskara tercih edebilirsin. Maskara uygulaması yaparken mutlaka tek katta sonuç verecek bir ürünü tercih etmelisin. Kat kat bir görünüm gözlerinde hoş bir etki yaratmaz.

Sade Makyaj Önerileri 2020

Evde Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Yüzüne biraz renk katmak için pembe ya da şeftali tonlarında bir allık tercih etmelisin. Tümüığı gülümserken elmacık kemiklerinin üzerine sürersen daha doğru bir sonuç elde edebilirsin. Tümüık işlemini de tamamladıktan sonra dudaklarına parlatıcı ya da nüde tonlarında bir ruj sürebilirsin. Özellikle uçuk pembe rujlar bu sezonda çok tercih ediliyor. Ruj uygulamasını da çok hafif renk verecek şekilde yaparsanız doğru bir sonuç elde edebilirsiniz. Bu makyajı her kombin ile kullanabilirsiniz.