Büyük beden elbise modelleri, özel kutlamalarda ya da şık davetlerde kilolu kadınlar için kurtarıcı kıyafetleridir. Aslında önemli olan beden ölçüleriniz değil kendinizi seçtiğiniz elbisenin içinde rahat ve güzel hissetmenizdir. Vücudunuzu tanıyarak, pek çok farklı desen, renk ve kesim seçeneği sunan büyük beden elbise modelleri arasından kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Büyük beden elbise modelleri seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır.

Vücut Tipinize uygun seçimler yapın

Vücudunuzda nereleri beğeniyorsanız ve neleri daha az görünür kılmak istiyorsanız büyük beden elbise modelleri seçerken bu noktalara odaklanabilirsiniz. Vücut tipinize uygun seçimler yapın. Mesela bacaklarınızın vücudunuzun diğer bölgelerine göre kalın olduğunu düşünüyorsanız seçiminizi diz hizasındaki elbiselerden yana kullanabilirsiniz.

Sizi Sıkmayan Ama Üstünüze Oturan Kesimleri Seçin

Kıvrımlı vücut hatlarına sahip kadınlar için elbise seçerken en önemli konu, fit olması ve modelin kesimidir. Geniş kesimli elbiseler sandığınızın aksine vücudunuzun saklamak istediğiniz yerlerini kamufle etmek yerine tam tersi sizi olduğunuzdan daha kilolu ve özensiz gösterebilir. Sizi sıkmayan ama üstünüze oturan kesimleri seçin. Çünkü vücudunuza tam oturan, iyi kesimli bir elbise çok daha ince görünmenizi sağlar. Vücudunuzu sıkan dar elbiseler ise sizi rahatsız eder ve bölgesel fazlalıklarınızın daha da görünür hale gelmesine neden olur.

Renklerde Kuralları Çiğneyin

Büyük bedene sahip kadınların siyahı tercih etmesi ve beyazdan uzak durması gerektiğine dair bir çok yorum duymuşsunuzdur. Asılda önemli olan ise renkten çok seçtiğiniz elbisenin kesimidir. Vücut tipinizin doğru kesime sahip elbiseyi bulabilirseniz kırmızı, beyaz, yeşil gibi canlı renkleri tercih edebilirsiniz. Doğru kesimleri seçerek renklerde kuralları çiğneyin ve gardrobunuzda bu canlı renklere yer açın.

Elbisenizi Doğru Aksesuarlarla Tamamlayın

Elbise modelinizi seçtikten sonra sıra aksesuar seçimine geliyor.  Elbisenizi doğru aksesuarlarla tamamlayın ve şık görünümünüzü zirveye taşıyın.  Ayakkabı seçiminde bilekten bantlı modellerden uzak durmanızda fayda var. Bu model ayak bileklerinizi olduğundan daha kalın görünmesine neden olur.  Çanta modellerindeyse küçük boy çantalar yerine orta boy çanta modellerini tercih edebilirsiniz.

 Bayanlar için şık şalvar modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.