Her anne bebeklerini mevsim geçişlerinde ve kış aylarında oldukça sıcak tutmak ister. Bundan dolayı da daha çok biri birinden farklı bebek hırka modelleri örerek onların sıcaklıklarını sağlamayı amaçlarlar. Bu noktada her annenin hem rahat bir şekilde örebilmesi hem de daha rahat olması adına birçok farklı model yer almaktadır.

İşte anneler için yer alan bu hırka modelleri hem kızlar hem de erkekler için oldukça farklı olmaktadır. Eğer evlerinizde oturduğunuz yerde rahat bir şekilde hırka örmek istiyorsanız sizler de yazının devamını okuyabilirsiniz.

Kız Bebek Hırka Modelleri

Kız bebek hırka modelleri daha çok pembe, mor ve kırmızı renkleri ile örülmektedir. Annelerin geçmişten bu güne kadar oldukça çok tercih ettikleri modellerden bir tanesi sepet modelleri olmaktadır. Bu sepet modeller üç parçadan örüldükten sonra cep kısımlarının sepet ile süslenmesinden sağlanır.

Bu hırkayı örerken süslemeler daha çok cep kısımlarının üstüne kızların saçlarını örme modeli gibi ipleri biri birine örerek sağlanır. Tabi ki sadece bu modeli ile dikkatleri çekmez. Bir yandan da boğaz kısımlardan başlanarak örülen modeller yer almaktadır. Hem örmesi ile çok kolay hem de biri birinden farklı modellerin yer alması oldukça farklı seçeneklerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Erkek Bebek Hırka Modelleri

Erkek bebek hırka modelleri daha çok sarı, yeşil, mavi ve beyaz renkler ile örülmektedir. Her anne tarafından tercih edilen modellerden bir tanesi de şapkalı yani kapüşonlu olan seçenekleri olmaktadır. Sadece bu da değil erkek bebekler için daha çok araba ya da robotlar ile yapılan işlemler ile farklılıklar sağlanır.

Sadece bu kadarı ile de değil bir yandan da düğmeler ile katılan farklı model havaları bulunmaktadır. Bu noktada anneler hem üç parça olarak hem de boğazdan başlamalı olan seçenekleri ile ürünleri üretebilirler. Evde hazır olarak satılan akıllı ipler ile üretilen modeller de yer alır. Tabi ki sadece bunlar değil. Bir de tek şiş ve iki şiş ile örülen seçenekler anne adaylarının büyük rahatlığı olmaktadır.

Örgü modelleri ile ilgileniyorsanız, Lif modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.