Amigurumi uyku arkadaşı yapımı, uyuma konusunda sorun yaşayan ya da henüz annesinden ayrı yatmaya yeni başlayan çocuklara uygun modellerdendir. Hediyelik amigurumi modeli olarak da kullanılabilecek bu model; diğer modellere nazaran en kolay amigurumi modelleri arasında yer almaktadır.

Çocuğunuzun sağlıklı bir biçimde zaman geçirebilmesi için, mutlaka uyku arkadaşı modelini yapmanızı öneririz. Bunun yanı sıra; daha önceden herhangi bir şekilde amigurumi deneyiminiz olmasa bile, kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Tecrübenize ve el hızınıza bağlı olarak ortalama 1 ila 2 gün kadar sürebilir.

Amigurumi Uyku Arkadaşı Yapımı

Aşağıda yer alan videodaki tarife ek olarak; aşağıda yer alan görsellerden de ilham alabilirsiniz. Yaptığınız modeli dilediğiniz gibi renklendirebilir ve şapka, papyon, saç ve diğer aksesuarlar da ekleyebilirsiniz.

Kolay amigurumi modellerinin arasında olan bu model, amigurumi ipi ve tığ ile yapılmaktadır. Buna ek olarak kullanabileceğiniz tek malzeme, elyaftır. Elyaf miktarı oyun arkadaşının şişkinliğine ve dilediğiniz kadar yumuşak olması ile doğru orantıdadır.

Amigurumi ayıcık yapımı, diğer birçok modele göre basit ve çok fazla vakit gerektirmeyen bir oyuncaktır. Aşağıda yer alan videoyu izleyerek; bir gün içerisinde hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Amigurumi ayıcık yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler; yün amigurumi ipi, makas, göz, elyaf.

Amigurumi Oyuncak

Amigurumi oyuncak modelleri; çocukların bilişsel ve motor gelişimlerini destekleyen en önemli unsurlardandır. Çocuklarınızın zaman içerisinde eğlenerek öğrenebilmesi ve tamamen sağlıklı, güvenli bir oyun ortamı oluşturabilmesi için; mutlaka bu modeli uygulamanızı tavsiye ederiz. Eğer model konusunda kararsız kaldıysanız; aşağıda yer alan başlıkta fotoğraf galerisine göz atabilir ve size en uygun olan modeli seçerek; hemen uygulamaya koyulabilirsiniz. 1 ila 2 gün içerisinde çocuğunuzun oynayabileceği mükemmel bir uyku arkadaşı olacaktır.

Amigurumi Modelleri

Amigurumi modelleri, genel olarak aynı şekilde yapılabilmektedir. Yalnızca model boyutu ve tığ kalınlığı değişiklik göstermektedir. Aşağıda yer alan görsellere göz atarak, ya da başlıklı içeriğimize giderek; yeni modeller öğrenebilir ve yeni amigurumi modelleri arasında tercih yapabilirsiniz.

Amigurumi Uyku Arkadaşı / Galeri

Amigurumi modelleri ile ilgiliyseniz; amigrumi şirinler yapımı başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.