Amigurumi modelleri arasında en kolay olan amigurumi şirinler yapımı, çocukların yanı sıra yetişkinlerin de oldukça seveceği bir modeldir. Bu nedenle büyük – küçük fark etmeksizin bu oyuncak ile vakit geçirebilirler. Hediyelik amigurumi modelleri arasında da yer alan bu model, doğum günlerinde, özel günlerde, karne günlerinde ve yıl başlarında hediye olarak da kullanılabilir.

Çocuğunuzun sağlıklı bir şekilde vakit geçirebilmesi için, mutlaka bu modeli denemenizi öneririz. Üstelik daha önce herhangi bir deneyiminiz olmasa dahi, kolaylıkla yapabilirsiniz. Modelin tamamlanması el hızınıza ve tecrübenize bağlı olarak yaklaşık 1-2 gün kadar sürebilmektedir.

Aşağıda yer alan videodaki renklerin yanı sıra; kendiniz de renk eklemesi yapabilirsiniz. Ya da modellere çeşitli eklemeler yaparak, tamamen yeni bir forma kavuşturabilirsiniz. Mesela saç, kolye, küpe ve benzeri aksesuarlar çok daha şık görünmesini sağlayacaktır.

Amigurumi Şirinler Yapımı

Amigurumi şirinler modelini yapabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler; tığ, amigurumi ipi, makas, elyaf ve oyuncak – plastik gözdür.

Şayet çocuğunuzun yaşı küçükse; plastik göz kullanmanız tehlike yaratabilir. Bu nedenle plastik göz kullanmak yerine iple de göz ve yüz figürlerini ekleyebilirsiniz.

Amigurumi şirinler modeli için aşağıda yer alan videoyu izleyerek; detaylı bir şekilde yapımını öğrenebilirsiniz.

 

Amigurumi Modelleri

Amigurumi modelleri, özellikle de çocuklara yönelik oluşturulan modeller; herhangi bir zararlı madde içermemektedir. Kolaylıkla yıkanabilir ve temizlenebilirler. Bu sayede üzerinde zararlı bakteri olsa bile, kolaylıkla giderilebilir. Fakat buna karşın hazır olan satılan neredeyse bütün oyuncaklar plastik, kimyasal boya ve kanserojen maddeler içermektedir. Bu maddeler çocuğun sağlığı konusunda büyük olumsuzluklar yaratabilirler. Bu nedenle evde yapacağınız bir oyuncak ile çocuğunuzun daha sağlıklı ve kaliteli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Amigurumi şirinleri yalızca aksesuar olarak değil; anahtarlık ya da çanta süsü olarak da kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun yanında taşımaktan zevk alacağı ve baktıkça mutlu olacağı bu hediyeyi yapabilmek için hemen harekete geçebilirsiniz. Ya da çocuğunuz için özel olabilecek ve dikkatini çekebilecek diğer modellere göz atabilmek için internet sitemizi takip edebilirsiniz.

Amigurumi Şirinler / Galeri

Amigurumi modelleri ile ilgiliyseniz, amigurumi dinozor yapımı başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.