Amigurumi penguen yapımı, diğer tariflerin aksine biraz daha zor olan bir modeldir. Fakat tığ kullanmayı biliyor, ya da daha öncesinde amigurumi modellerinden herhangi birini ördüyseniz, sizin için oldukça kolay olacaktır. Penguenler, ülkemizde doğal ortamlarında bulunmazlar. Yalnızca hayvanat bahçelerinde ve yapay ortamlarda görebilirsiniz. Birçok çocuk, penguenin özelliklerini ve nasıl bir canlı olduğunu bilmemektedir.

Bu nedenle çocuğunuz için amigurumi penguen yapımı öğrenebilir ve çocuğunuzun gelişimini bu sayede destekleyebilirsiniz. Öğrenim çağında bulunan bir çocuğunuz varsa, amigurumi penguen hediye etmeniz oldukça doğru bir karar olacaktır. Amigurumi modelleri arasında yer alan hayvan modelleri, aynı zamanda iyi bir hediye tercihidir de. Doğum günleri, karne günleri ve yıl başlarında hediye olarak sevdiklerinize verebilirsiniz.

Amigurumi Penguen Tarifi

Amigurumi penguen yapımı için aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz. Yapmadan önce ihtiyacınız olan malzemeler; tığ, amigurumi ipi, göz, makas ve elyaftır. Eğer yapay göz kullanmak istemiyorsanız, iplikle de göz şekli verebilirsiniz.

 

 

Amigurumi Oyuncak Penguen

Amigurumi oyuncak penguen, herhangi bir kimyasal madde ve plastik içermeyen güvenli oyuncaklardan birisidir. Günümüzde birçok oyuncak, yapay maddeler ve kimyasal boyalar kullanılarak üretilmektedir. Fakat kendi yaptığınız ve güvenli – sağlıklı bir oyuncak olan bu penguen modeli, çocuklarınız için herhangi bir risk teşkil etmez.

Bir diğer oyuncak amigurumi modelimize bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. – Amigurumi Eşek Yapımı

Bunun yanı sıra, her çocuğun sonsuz bir hayal gücü vardır. Eğer sürpriz yapacaksanız, çocuğunuzun hayalinde olan penguenin renklerini ve yapısını öğrenin. Çocuğunuza bir kağıt ve boya kalemleri verin, hayalindeki pengueni boyamasını isteyin. Bunun sonucunda ortaya çıkan renkler ile pengueni oluşturursanız, çocuğunuz için unutulmaz bir sürpriz olacaktır. Buna ek olarak, oyuncak pengueni uyku sorunları olan çocuğunuz için de kullanabilirsiniz. Uyku sorunu olan çocuklar, penguenlerine sarılarak rahatlıkla uyuyabilirler.

Ek olarak çocuk odası dekorasyonu olarak da kullanabileceğiniz bu penguen modeli, yatak üzerinde ya da komodin üzerinde oldukça şık duracaktır.