Amigurumi oyuncak teknikleri kullanarak çocuğunuz için uygun oyuncak modellerini çıkartabilirsiniz. Mağazalarda gördüğünüz bütün oyuncakları kolay teknikler kullanarak amigurumi oyuncak yapabilirsiniz. Hem erkekler hem de kızlar için amigurumi palyaço oyuncak yapımı faydalanabilirsiniz. Elinizde birden fazla renkli ip kaldıysa değerlendirmek için harika bir alternatif olacaktır. Özellikle canlı birkaç rengi bir araya getirerek sevimli görünen bir oyuncak yapabilirsiniz. Amigurumi oyuncağımızın kafası ve kolları için ten rengi iplere ihtiyaç duyacağız. Bu renkten bol miktarda görünmesine özen göstermelisiniz.

Amigurumi Oyuncak Palyaço Tarifi

Amigurumi oyuncağımızın boyutlarının çok büyük olmasına gerek yok. Orta boyutlarda bir oyuncak 0 – 3 yaş arası çocuklar için ideal olacaktır. Amigurumi palyaço oyuncak yapımı amigurumi yapımına yeni başlayan herkes tarafından rahatlıkla yapılabilir. Basit teknikleri kullanarak daha şık ve modern görünen oyuncaklar tasarlayabilirsiniz. Amigurumi oyuncağımızı yaparken mutlaka ten rengi, kırmızı, yeşil ve sarı renklere ihtiyaç duyacaksınız. Amigurumi oyuncağınızı hemen hemen her yaştaki çocuk için tercih edebilirsiniz. Oyuncağımızın ilk önce ellerini ve kollarını ten rengi ip ile örmeye başlıyoruz.

Amigurumi oyuncağınızın devamında ayaklarını farklı teknikler kullanarak yapabilirsiniz. Ayakkabısını istediğimiz renk kullanarak örmeye başlıyoruz. Zincir çekerek başlıyoruz. Ayak kısmını yaparken BLO tekniğini kullanmanız gerekebilir. Vücut bütünlüğünü sağlamak için ayak ve gövde kısmında kullandığınız renkleri kullanabilirsiniz. Gövdeyi iki bacak arasına zincir çekerek başlatıyoruz. Daha sonra oyuncağımızın baş kısmını yapıyoruz. Baş kısmını yaparken de biraz zorlanabilirsiniz. Amigurumi oyuncağınıza giyilebilir kıyafetler tasarlayarak çocuğunuzun daha keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Amigurumi Oyuncak Palyaço Modelleri

Amigurumi oyuncak palyaçoları istediğiniz renkte ve modelde yapabilirsiniz. Amigurumi oyuncağınızı çok farklı renklerde yapabilirisiniz. Amigurumi oyuncağınızın saçını renkli ipleri kullanarak yapabilirsiniz. Amigurumi palyaço oyuncak yapımı oldukça basit ve zevkli. Oyuncak yaparken farklı teknikleri kullanarak daha neşeli görünen oyuncaklar tasarlayabilirsiniz. Bu oyuncak modelinden farklı boyutlarda yaparak çocuğunuza uyku arkadaşı verebilirsiniz. Oyuncağın burnunu mutlaka kırmızı ip kullanarak yuvarlak bir şekilde tercih edebilirsiniz. Mor, pembe, mavi ve turuncu gibi renkleri kullanarak daha renkli bir oyuncak tasarlayabilirsiniz.