Unicornlar özellikle kız çocuklarının ilgisini çeken fantastik yaratıklardır. Beyaz, pembe ve mor gibi renklerin pastel renk tonlarını kullanabilirsiniz. Amigurumi oyuncak unicorn tarifi yapması oldukça kolay bir oyuncaktır. Oyuncağa pembe ve beyaz dışında kızınızın istediği renkleri de ekleyebilirsiniz. Başka birisine hediye olarak yapacaksanız belli başlı renkleri tercih edebilirsiniz. Yeni başlayanlar da hiç zorlanmadan bu oyuncak modelini ortaya çıkartabilirler. Oyuncağımızı istediğiniz boyutlarda yapabilirsiniz. Büyük boyutlarda oyuncak yapacaksanız fazla ip harcaması yapacağınızı göz önünde bulundurmalısınız.

Amigurumi Oyuncak Unicorn Yapımı

Amigurumi oyuncağımızı yapmaya vücudundan başlıyoruz. Oyuncağın gövde kısmının biraz daha şişko ve yuvarlak görünmesi gerekiyor. Amigurumi oyuncak unicorn tarifi hemen hemen herkesin yapabileceği kolaylıkta diyebiliriz. Amigurumi oyuncağımızın kafasını burnundan yapmaya başlıyoruz. Burnunun yarısına kadar pembe iple ördükten sonra gerisini beyaz ip kullanarak örebiliriz. Arada benzer teknikler kullanarak çok değişik görünen eğlenceli oyuncak modelleri oluşturabilirsiniz. Oyuncağınızı bebekler için yapıyorsanız tüylenmeyen ipleri tercih edebilirsiniz. La Mia Baby Cotton ip kullanarak çok sevimli oyuncaklar yapabilirsiniz.

Amigurumi oyuncağın ideal görünmesi için 2.5 mm tığ kullanabilirsiniz. Oyuncağın gözlerinin büyük görünmesini istiyorsanız 10 mm amigurumi güvenli göz modellerini tercih edebilirsiniz. Aşağıda yer alan videodan kendi amigurumi unicorn oyuncağınızı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Oyuncağın büyük bir çoğunluğunda beyaz ip kullanacaksınız. Orta boyutta bir oyuncak için bir ip kullanmak yeterli olacaktır. Amigurumi oyuncağın kendisi olduğu kadar yapımı da çok eğlenceli. Farklı renkleri birbirleri ile kombinleyerek farklı amigurumi oyuncaklar oluşturabilirsiniz.

Amigurumi Oyuncak Unicorn Modelleri 2019

Yeni sezonda en çok tercih edilen oyuncaklardan birisi de bu. Amigurumi oyuncak unicorn tarifi herkes tarafından kolaylıkla uygulanabilir. Farklı bir oyuncak oluşturmak için siyah ya da koyu renkli ipleri tercih edebilirsiniz. Koyu renkli gövde ile birlikte neon renklere sahip saçlar kullanabilirsiniz. Ayrıca unicorn boynuzu yapmak için koyu gri rengi tercih edebilirsiniz. Bu oyuncak versiyonu çocuklar yerine yetişkinler için uygun hediye olabilir. Bu oyuncağın daha küçük versiyonlarını yaparak anahtarlık olarak da kullanabilirsiniz.