Amigurumi oyuncak modelleri çocuklar için en sağlıklı oyuncaklardan birisi. Özellikle el işi tekniklerine hakimseniz çok kolay ve kısa bir sürede bir oyuncak yapabilirsiniz. Doğal iplerden yapılan oyuncak modelleri ile daha sağlıklı oyuncaklar yapabilirsiniz. Amigurumi oyuncak kedi tarifi hemen hemen herkesin yapabileceği bir oyuncak. Özellikle 0 – 3 yaş arasındaki çocuklar için uyku arkadaşı yapmak istiyorsanız bu kedi oyuncak oldukça ideal. Tüylenmeyen merserize pamuk ipleri tercih ederek küçük çocuklarda alerji oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Amigurumi Oyuncak Kedi Yapımı

Amigurumi oyuncağımızın öncelikle başını yaparak başlıyoruz. Amigurumi kedi oyuncak yapımı için basit amigurumi tekniklerini bilmeniz yeterli olacaktır. Amigurumi oyuncak kedi tarifi için dilediğiniz renkte ip tercih edebilirsiniz. Uyku arkadaşı kedi oyuncak biraz daha uzun boylu olduğu için fazla ip kullanabilirsiniz. Ombreli iplerden kullanarak renkli oyuncaklar üretebilirsiniz. Hem kız çocukları hem de erkek çocukları için değişen renkteki ipleri kullanmak ideal olacaktır. Unisex bir oyuncak yapmak istiyorsanız sarı ve yeşil renkleri tercih edebilirsiniz.

Oyuncak kedimizin yapımına önce baş kısmından başlıyoruz. Sihirli halka tekniğini kullanarak başlattığımız oyuncağın arttırma teknikleri ile büyüttükten sonra gövdesine başlayabilirsiniz. Oyuncağımızın gövdesini kendi istediğiniz şekilde şekillendirebilirsiniz. Uyku arkadaşı için biraz daha ince uzun bir gövde gerekirken normal kedi oyuncağı için daha tombul ve sıska bir vücut tercih edebilirsiniz. Kısa ve tombul vücuda sahip bir oyuncak yapacaksanız patilerini de aynı şekilde minik yapmalısınız. Patilerini yaparken beyaz ip tercih edebilirsiniz. Daha uzun oyuncaklarda gövdenin rengini kol ve bacaklarda kullanabilirsiniz.

Amigurumi Oyuncak Kedi Modelleri 2019

Amigurumi kedi oyuncağı farklı yaş grupları için yapabilirsiniz. 0 – 3 yaş arası çocuklar için biraz daha küçük kedi oyuncakları yapabilirsiniz. Oyuncağın içini pamuk yerine boncuklu elyafları tercih edebilirsiniz. Amigurumi oyuncak kedi tarifi kullanarak farklı oyuncak modelleri ortaya çıkarabilirsiniz. Amigurumi oyuncağınızın her parçasını farklı bir renkte yaparak farklı bir oyuncak modeli ortaya çıkartabilirsiniz. Kız çocukları için beyaz ve pembe renkleri tercih edebilirsiniz. Erkek çocuklar için de mavi beyaz renkleri tercih edebilir.