Amigurumi oyuncaklar çocuklar için oldukça ideal. Özellikle kız çocuklar için Mickey Mouse oyuncaklar çok tercih ediliyor. Amigurumi Mickey Mouse oyuncak yapımı için 3 renk ipe ihtiyacınız var. Kırmızı, beyaz ve siyah ipler ile bu oyuncağı yapabilirsiniz. Büyük bir oyuncak yapmak istiyorsanız 1.5 veya iki ip harcayabilirsiniz. Bitirdiğiniz zaman çok şirin ve tatlı görünen bir oyuncağa sahip olabilirsiniz. Amigurumi oyuncak yapımına yeni başlayanlar bu oyuncağın yapımında biraz zorlanabilirler. Kendinizi geliştirmek için güzel bir oyuncak modeli diyebiliriz.

Amigurumi Mickey Mouse Oyuncak Tarifi

Amigurumi Mickey Mouse oyuncağını yaparken ipinize uygun bir tığ tercih edebilirsiniz. İpinizden en fazla 1 numara büyük tığ tercih etmelisiniz. Amigurumi Mickey Mouse oyuncak yapımı hemen hemen herkes için uygun diyebiliriz. Aşağıdaki videolardan oyuncak yapımını rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Özellikle kafa ve gövde kısmını yaparken hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Mini Mouse oyuncağını yaparken giydirilebilir kıyafetler yapabilirsiniz. Özellikle kız çocukları bu duruma bayılacaktır.

Mickey Mouse’ın şortunu farklı renkle yapabilirsiniz. Giydirilebilir kıyafetler yaparak daha etkili bir şekilde kullanmayı sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzun istediği renkte kıyafet yapmak kişisel gelişimi için de etkilidir. Kıyafetin ya da papyonun üzerine farklı renklerle puantiye yapabilirsiniz. Canım annem youtube kanalından aldığımız videoya bakarak şık görünen oyuncaklar tasarlayabilirsiniz. Oyuncağın parçalarını ayrı ayrı örerek son aşamada birleştirebilirsiniz. Oyuncağın içini boncuk elyaf ile doldurarak yumuşacık olmasını sağlayabilirsiniz. Oyuncaklarınızı pamuk yerine elyaf ile doldurmak daha etkili olacaktır. Amigurumi oyuncağınızı çok sıkı örmemeye özen göstermelisiniz.

Amigurumi Mickey Mouse Modelleri

Amigurumi oyuncakların pek çok farklı modelini yapabilirsiniz. Oyuncağın rengini farklı bir renk tercih ederek çok eğlenceli ve farklı görünen oyuncaklar yapabilirsiniz. Amigurumi Mickey Mouse oyuncak yapımı için gerekli malzemeleri farklı boyutta bir oyuncak için kullanabilirsiniz. Bu oyuncağı biraz daha küçük boyutlarda tercih ederek kendinize anahtarlık yapabilirsiniz. Amigurumi Mickey Mouse yanı sıra Mini Mouse da yaparak eğlenceli görünen bir oyuncağa sahip olabilirsiniz. Oyuncağın ayakkabı kısmını farklı bir renkte yaparak şık görünebilirsiniz.