Amigurumi kedi yapımı, amigurumi modelleri arasında en sık tercih edilen ve zorluk derecesi kolay olan bir modeldir. Özel bir beceri gerektirmeyen bu model, tığ kullanmayı bilen kişiler tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir. Oyuncak olarak kullanılabilmesinin yanı sıra, çocuk odası için aksesuar olarak da kullanılabilmektedir.

Yapacağınız kedi modeline ek olarak atkı, şapka, toka, papyon ve farklı bir aksesuar da yapabilirsiniz. Kedinin rengi, boyutu ve diğer hususlar tamamen sizin hayal gücünüze bağlıdır. Hediye olarak da kullanacağınız bu model, birçok kullanım alanına sahiptir. Örneğin yıl başı hediyesi, karne hediyesi ya da doğum günü hediyesi olarak kullanabilirsiniz.

Eğer çocuğunuza ya da yakınınızdaki birine hediye etmek için örecekseniz, kişiden fikir alabilirsiniz. Örneğin çocuğunuza hediye edecekseniz, hayalindeki kediyi anlatmasını isteyin. Hayalindeki kedi turuncuysa, turuncu ip kullanmanız uygun olacaktır. Bu şekilde sürpriz, çocuğunuzu çok daha mutlu edecektir.

Amigurumi Kedi Modeli

Amigurumi kedi yapımı için gerekli olan malzemeler; yün amigurumi ipi, tığ, elyaf ve plastik göz. Amigurumi kedi yapımı esnasında plastik göz kullanmak istemiyorsanız; iple de yapabilirsiniz.

Amigurumi kedi modeli, en kolay amigurumi modelleri arasındadır. Kullanacağınız elyaf, modelin şişkin ve yumuşak olmasını sağlayacaktır.

Kedi modelinin bir diğer kullanım alanı ise, uyku zorluğu çeken çocuklardır. Uyku sorunu bulunan bu çocuklar; oyunca kedi ile rahatlıkla uykuya dalabilir. Bunun yanı sıra, herhangi bir zararı olmayan, kanserojen ve zararlı madde içermeyen bu oyuncak, çocukların sağlığını da riske atmayacaktır.

Dışarıda hazır olarak satılan oyuncaklar, genellikle kimyasal renklendiriciler ve plastik malzemeler ile üretilmektedir. Bu malzemeler çocuğun sağlığı ve cildi için oldukça zararlıdır. Bunun önüne geçebilmek adına siz kendiniz evde bu oyuncağı üretebilirsiniz. Bunun yanı sıra, eğer takıldığınız ya da sormak istediğiniz herhangi bir soru varsa, yorum bölümünden bizlere yöneltebilir ve kısa süre içerisinde yanı alabilirsiniz.

En yeni amigurumi modellerini görebilmek için, internet sitemizi takip edebilirsiniz.

Eğer amigurumi modelleri arasında kararsız kaldıysanız, amigurumi balina yapımı başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.