Amigurumi modelleri süs eşyası, hediyelik amigurumi ve oyuncak olarak birden fazla kategoriye ayrılmaktadır.  Amigurumi kaktüs yapımı sonrasında da, dilediğiniz şekilde ve dilediğiniz yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Zira model, oyuncak ve aksesuar olarak kullanmak için oldukça uygundur. Bu model, kolay amigurumi modelleri arasında yer aldığı için, daha önce herhangi bir örgü deneyimi bulunmayan kişiler bile, oldukça basit bir şekilde yapabilirler.

Amigurumi kaktüs modeli, ev içerisinde dekorasyon ürünü olarak kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra, gelişim çağında bir çocuğunuz varsa; bitkileri öğrenebilmesi açısından amigurumi kaktüs yapımı sizin için oldukça iyi bir fikir olacaktır. Kullanım alanlarını sıralamak gerekirse, arkasına ufak bir mıknatıs yapıştırarak buz dolabı süsü olarak kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, alt ya da üst kısmına ekleyeceğiniz birkaç ilmik ile anahtarlık olarak da kullanma imkanınız bulunuyor. Doğum günlerinde sevdiklerinize ya da çocuğunuza hediye edebilir, karne ve yıl başı günlerinde de yaratıcı ve kıymetli bir armağan oluşturabilirsiniz.

Dışarıda satılan oyuncakların, süs eşyaların bir çoğu kimyasal boyalar ve kanserojen maddeler ile üretilmektedir. Bu maddeler, cilt ve çocuk sağlığı için oldukça zararlıdır. Evde tamamen sağlıklı bir şekilde üretebileceğiniz bu ürün, herhangi bir risk taşımadığı için her yaş grubu için kullanılabilir.

Amigurumi Kaktüs Modeli

Amigurumi kaktüs yapımı videosu aşağıda yer almaktadır. Videonun yanı sıra, kendi hayal gücünüze göre renklendirebilir ya da eklemeler yapabilirsiniz. Kaktüs modelini eğer çocuğunuza hediye edecekseniz, onun zihninde canlanan kaktüsün renkleri ile oluşturmanız çok daha büyük bir sürpriz ve hediye olacaktır.

Buna ek olarak, kaktüse yeni figürler ekleyebilirsiniz. Örneğin göz, dudak, şapka, atkı ve benzeri gibi.

Amigurumi kaktüs modelini yaparken ihtiyacınız olacak malzemeler; amigurumi ipi, makas, elyaf.

Amigurumi modelleri arasında en çok dikkat çeken oyuncaklar için şu içeriğimize göz atabilirsiniz – Amigurumi Balon Yapımı

Amigurumi kaktüs modelinin daha yumuşak ve şişik olmasını istiyorsanız, içerisine daha fazla elyaf ekleyebilirsiniz. Bu kaktüsün daha şişkin ve daha yumuşak olmasını sağlayacaktır. Öte yandan modeli gelişim çağındaki çocukların bitki öğrenimleri ve el – motor gelişimleri için de kullanabilirsiniz. Yeni amigurumi modelleri için internet sitemizi takip edebilir, istediğiniz modellerin tarifleri için yorum yapabilirsiniz.