Amigurumi oyuncaklar yeni sezonda çok tercih ediliyor. Hazır yapılan oyuncakların çocukların sağlığını büyük ölçüde kötü etkilediği bilinen bir gerçek. Oyuncak firmalarının birçoğu üretimde zehirli boyaları tercih ediyor. Çocuklarınızı zararlı ürünlerden korumak için oyuncağını kendiniz yapabilirsiniz. Amigurumi oyuncaklardan yapıp çocuğunuzun daha sağlıklı oyuncaklara sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Çocuğunuza hayvanları öğretmek istiyorsanız çiftlik oyuncaklarını yaparak başlayabilirsiniz. Amigurumi inek yapımı oldukça kolay olan bir diğer amigurumi oyuncaktır. Farklı renklerde oyuncaklar yaparak eğlenceli oyuncaklar tasarlayabilirsiniz.

Amigurumi İnek Oyuncak Tarifi

Amigurumi ineği 3 yaşından büyük çocuklar için oyuncak olarak, daha ufak çocuklar için çıngırak olarak yapabilirsiniz. Oyuncak olarak yapmak istiyorsanız beyaz, siyah ve pembe renkte ip tercih edebilirsiniz. Amigurumi inek yapımı için uygun ipleri tercih ettikten sonra ipinize uygun tığ seçmelisiniz. Başı için pembe ip ile sihirli halka içerisine 6 sık iğne yapıyoruz. Daha sonra iki sık iğne yaparak 12’ye tamamlıyoruz. Daha sonra bir sık iğne bir arttırma işlemini 6 kere yaparak 18 sık iğneye tamamlıyoruz.

Daha sonra 11. Sıraya kadar sık iğne sayısını bir arttırıp devam ediyoruz. 11 ve 15. sırada 60 sık iğne yapıyoruz. 16. sırada 8 sık iğne yapıp bir eksiltme yapıyoruz. 17 – 20 sıralar arasında 54 sık iğne yapıyoruz. 21. sırada 4 sık iğne ve 1 azaltma yapıyoruz. Burun kısmını bitirdik. Beyaz ip alarak kafanın geri kalanını yapmaya başlıyoruz. Aşağıdaki amigurumi inek tarifinden oyuncağın geri kalan kısmının nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Amigurumi İnek Oyuncak Modelleri

Amigurumi oyuncağının farklı modellerini tasarlayabilirsiniz. Oyuncağın meme kısmını yapmak istemiyorsunuz. Çocuğunuzun yaşı yeterliyse yapabilirsiniz. Amigurumi inek yapımı farklı renklerde de olabilir. Mavi, sarı ve yeşil renklerinde inekler yapıp anahtarlık yapabilirsiniz. Küçük anahtarlık yaparken farklı renklerde oyuncaklar tasarlayabilirsiniz. Oyuncak yaparken kuyruğu biraz farklı yapabilirsiniz. Kuyruğun rengini siyah renkten farklı tercih edebilirsiniz. Sarı inek oyuncağını yapmak isterseniz sarı ve beyaz renklerini ağırlıklı olarak tercih edebilirsiniz. Mor renkli inekleri yaparak çok eğlenceli bir oyuncak tasarlayabilirsiniz.