Amigurumi eşek yapımı, en kolay amigurumi modelleri arasındadır. Bu model, birçok kullanım alanına sahip olduğundan dolayı, sıklıkla tercih edilmektedir. Hediye olarak kullanılabilmesinin yanı sıra, henüz gelişim çağında olan çocuklara hayvanları öğretmek için de kullanılabilir.

Amigurumi modelleri arasında sıklıkla tercih edilen eşek modeli, karne hediyesi, yıl başı hediyesi ve doğum günü hediyesi olarak da verilebilir. Modeli örmeden önce, çocuğunuza hayalindeki eşeğin hangi renkte ve nasıl bir yapıda olduğunu sorabilirsiniz. Çocuğunuzun vereceği yanıta göre, eşek modelini şekillendirebilirsiniz. Örneğin çocuğunuzun hayal dünyasında yer alan eşek pembeyse, siz de eşeği pembe olarak örebilirsiniz. Bu, çocuğunuz için çok büyük bir sürpriz olacaktır.

Bunun yanı sıra, doğum gününde doğum günü çocuğuna da hediye olarak verebilirsiniz. Üstelik çocuğunuz henüz küçükse ve ana okulu çağlarındaysa, hayvanları yakından tanıyabilmesi için modeli incelemesini sağlayabilirsiniz.

Örnek olarak; bu içeriğimizde yer alan amigurumi balina modeli gibi.

Amigurumi Eşek Modeli

Amigurumi eşek yapımı için, aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz. Videoda yer alan renklerin ve model eklerinin yanı sıra, siz de eklemeler yapabilirsiniz. Örneğin eşeğin kulaklarına küpe, toka ve hatta kravat bile ekleyebilirsiniz. Bu eklemeler yalnızca sizin ve çocuğunuzun hayal gücüne bağlıdır.

Amigurumi eşek yapımı, oyuncak ve hediye olarak kullanılabilmesinin yanı sıra, aynı zamanda çocuk odası için aksesuar olarak da kullanılabilmektedir. Yatak üstünde, komodinde ya da masada konumlandırılabilir. Tüm bunların yanı sıra, amigurumi eşek modelini çocuğunuzun uyku sorununu da çözebilmek için kullanabilirsiniz. Öyle ki, uyku sorunu bulunan çocuk oyuncak eşeğe sarılarak uyumak isteyebilir. Bu da dolayısı ile çocuğun uyumak için daha hevesli olmasını sağlayacaktır.

Amigurumi modelleri arasında kararsız kaldıysanız, bir diğer içeriğimiz olan amigurumi kedi yapımı / modeli de ilginizi çekebilir.