Amigurumi oyuncaklar daha sağlıklı olduğu için tercih ediliyor. Amigurumi oyuncak yaparken ipinize uygun bir tığ seçmeniz gerekiyor. Amigurumi emzikli bebek tarifi yeni başlayanlar için de oldukça uygun. Özellikle kız çocukları için emzikleri tercih edebilirsiniz. Annelik iç güdülerini pekiştirmek için emzikli bebek yapabilirsiniz. Amigurumi oyuncak modelleri arasından kızınızın istediği oyuncağı yapabilirsiniz. Bu sayede onun fikirlerini önemsediğinizi göstererek kişisel gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Emzikli oyuncak bebek modeli daha önceden amigurumi tekniklerine hakim olan hanımlar tarafından rahatlıkla yapılabilir.

Amigurumi Emzikli Bebek Yapımı

Amigurumi oyuncağımızı yaparken emziği ağızında bağlı bir şekilde ya da takılıp çıkartılabilen bir şekilde yapabilirsiniz. Ağzına yapışık bir şekilde yaptığınız oyuncak modelleri daha hızlı ilerliyor. Oyuncağın yapımına yüz kısmından başlayarak ağız kısmına geldiğinizde içe dönük bir şekilde yapabilirsiniz. Amigurumi emzikli bebek tarifi için öncelikli olarak doğru renkteki ipleri tercih etmelisiniz. Kız bebekler için pembe erkek bebek için mavi rengi tercih edebilirsiniz. Bebeğin kıyafetini çocuğunuzun istediği renkte tercih edebilirsiniz.

Amigurumi oyuncak bebek yaparken doğal içerikli ipleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Pamuk ve merinos yünü çoğunlukta olan ipleri kullanarak çok şık görünen amigurumi oyuncaklar yapabilirsiniz. Daha ufak çocuklar için küçük oyuncak bebek modellerini yapabilirsiniz. Çocuğunuz için beğendiğiniz bir amigurumi oyuncağı çok kolay bir şekilde emzikli oyuncağa dönüştürebilirsiniz. Ağız kısmını içe oyuk olacak şekilde tasarlayarak emzik girmesi için uygun bir alan oluşturursunuz. Daha sonrasında oyuncağa desenli bir emzik modeli tasarlayabilirsiniz. Dilerseniz emziğe boncuklarla işleme yapabilirsiniz.

Amigurumi Emzikli Bebek Modelleri 2019

Amigurumi oyuncağınızı farklı modellerde tasarlayabilirsiniz. Özellikle tombul yanaklı ortalama boyutlara sahip olan oyuncaklar ile çocuklarınızı eğlendirebilirsiniz. Bebeğiniz için kırmızı renkten kıyafet tasarlayabilirsiniz. Bebeğin yakalık kısmını da renkli örgü bir ipten yaparak dikkat çekici oyuncaklar tasarlayabilirsiniz. Amigurumi emzikli bebek tarifi yapımı oldukça kolay olan oyuncaklardan birisi. Yeni bebek sahibi olmuş ya da olmayı bekleyen arkadaşlarınıza da bu oyuncak bebeklerden yapıp satabilirsiniz. Yukarıda yer alan videolardan sıfırdan oyuncak bebek yapmayı öğrenebilirsiniz.