Amigurumi dinozor yapımı, birçok çocuğun beğeneceği ve severek oynayacağı bir modeldir. Amigurumi dinozor modelini uygularken, çocuğunuza aynı zamanda dinozor tarihinden söz edebilir ve genel bir bilgiye sahip olmalarını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuğunuz, öğrenerek oynamış olacaktır. En kolay amigurumi modelleri arasında bulunmasa da, daha önce herhangi bir örgü deneyimlemiş olan kişiler; bu modeli kolaylıkla yapabilirler.

Aşağıdaki başlıkta; videoda yer alan modeli oluşturduğunuz takdirde; emek vererek harika bir ürün ortaya çıkartırsınız. Karne günleri, doğum günleri, yıl başı zamanı ve sizin – çocuğunuzun önem verdiği diğer tüm özel günlerde bu hediyeyi sevdiklerinize armağan edebilirsiniz.

Uyku problemi bulunan çocuklar amigurumi oyuncağına sarılarak rahatlıkla uyuyabilir. Çocuk odası için aksesuar olarak kullanabileceğiniz bu ürün, aynı zamanda oldukça iyi bir oyun arkadaşıdır. Çocuğunuzun yalnız ve pasif bir şekilde çocukluğunu geçirmesini istemiyorsanız; mutlaka bu ürünü yapmalısınız.

Amigurumi Oyuncak Dinozor Yapımı

Amigurumi dinazor yapımı, yeni yayınlanan amigurumi modellerindendir. İnternet sitemiz üzerinden yeni modellere göz atabilir, istediğiniz herhangi bir model varsa; yorum bölümünden belirterek sitemize eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Amigurumi dinazor yaparken sık iğne tekniği kullanmanız oyuncağınızın daha sağlam olmasına yardımcı olur. Saatlerinizi oyuncak yapmakla harcarsanız omuz ve el ağrıları çekebilirsiniz. Hazır olarak satılan birçok oyuncak, kanserojen madde ve yapay boya içermektedir. Bu madde ve malzemeler, çocuğunuzun sağlığını riske sokabilir. Bu nedenle evde kendinizin bir oyuncak yapması çok daha doğru olacaktır.

Markalar da bu olumsuzlukların yaşanmaması için ergonomik ve kullanışlı tığlar üretiyor. Bu tığlardan kullanarak ve anlattığımız detaylara dikkat ederek ister kendiniz için ister çocuklarınız için başarılı bir amigurumi dinazor yapabilirsiniz.

Amigurumi Tarifleri

Dinazor amigurumi elde etmek için öncelikle malzemelere sahip olmanız gerekmektedir. dinazor amigurumi yapımı için, düğme, oyuncak göz, giysi için kumaş ve içini doldurmak için elyaf gereklidir. Bunları elde ettikten sonra işiniz kolaylaşacaktır. Eğer amigurumi dinazor yapımı konusunda plastik göz kullanmak istemezseniz; iplikle göz ve ağız şekli verebilirsiniz. Zira küçük yaştaki çocuklar bu plastik maddeleri yutma riski taşımaktadır.

Amigurumi modelleri ile ilgiliyseniz, amigurumi eşek sıpası yapımı başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.