Çocukların severek izlediği çizgi filmlerden birisi de Niloya. Hem erkek hem de kız çocukları için Niloya çizgi filmi çok tercih ediliyor. Çocuğunuza hazır oyuncak almak yerine evde kendiniz Niloya oyuncakları yapabilirsiniz. Amigurumi büyük tosbik tarifi yeni başlayanlar için de ideal. Biraz daha büyük oyuncak modelleri genellikle biraz fazla ip yediği için tercih edilmiyor. Daha önce Niloya bebek yaptıysanız bu oyuncağı yaparsanız bir takım haline getirebilirsiniz. Amigurumi oyuncağı çok kolay tekniklerle tasarlayabilirsiniz.

Amigurumi Büyük Tosbik Yapılışı

Eğer amigurumi oyuncak yapımına yeni başladıysanız bu oyuncak ile pratik yapabilirsiniz. Amigurumi büyük tosbik tarifi için ekstra bir şeyler yapmanıza gerek yok. Amigurumi oyuncağımızın kabuk kısmını koyu renkli yeşil rengini kullanarak yapıyoruz. Kaplumbağanın vücut kısmını bir iki ton daha açık yeşil renkli ip kullanarak yapabilirsiniz. Kaplumbağayı yapmaya kabuğundan başlıyoruz. Kabuk kısmını yaparken desen yaparsanız çok daha eğlenceli modeller ortaya çıkartabilirsiniz. Amigurumi oyuncağı yaparken elinizi biraz daha sık tutabilirsiniz. Oyuncağın salmasını önlemek için sık bir şekilde dokunmuş oyuncak modelleri yapabilirsiniz.

Amigurumi oyuncağınızı yaparken işaretleyici kullanabilirsiniz. Bu sayede çok daha kolay bir şekilde oyuncağın yapımına devam edebilirsiniz. Özellikle yeni başlayanlar için işaretleyici kullanmak oldukça mantıklı olacaktır. Amigurumi oyuncağınızın gözlerini keçeden yapabilir veya amigurumi güvenli gözleri kullanabilirsiniz. Küçük çocukların koparıp yutma tehlikesine karşın keçeden yapılan gözler çok daha güvenlidir. Amigurumi oyuncağın içini doldurmak için boncuk elyaf modellerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede oyuncağınız bir bütün halinde görünür.

Amigurumi Büyük Tosbik Modelleri

Niloya oyuncak yaparken yanına bir de tosbik oyuncak modeli yapabilirsiniz. Çevrenizdeki küçük bir çocuğa Niloya ve tosbik arkadaşını yapabilirsiniz. Amigurumi büyük tosbik tarifi yukarıdaki videolardan çok kolay bir şekilde öğrenilebilir. Amigurumi oyuncağın daha şirin görünmesi için büyük amigurumi güvenli gözleri tercih edebilirsiniz. Amigurumi oyuncağımız için yaklaşık 2 ya da 3 ip harcayabilirsiniz. İp tercih ederken daha doğal içerik içeren ip modellerini tercih etmelisiniz. Özellikle Nako ve Yarn Art gibi markaların iplerini tercih edebilirsiniz.