Amigurumi oyuncaklar özellikle kız çocuklarının ilgisini çekiyor. Daha önce amigurumi oyuncak yaptıysanız istediğiniz her nesneyi oyuncak yapabilirsiniz. Amigurumi bebek tarifi 2019 sezonunda farklı bebek modelleri için tercih edilebilir. Özellikle kız çocuklarının ilgisini çeken bebek oyuncaklar ile çocuğunuzu sevindirebilirsiniz. Bu oyuncak modelini çocuğunuzun arkadaşlarına hediye etmesi için de tercih edebilirsiniz. Oyuncak bebekler genellikle büyük boyutlarda yapılıyor. Bebeğin en zor kısmı saçlarını güzel bir şekilde takmak olabilir. Saçların sürekli birbirine karışmasını önlemek için onları da örebilirsiniz.

Amigurumi Oyuncak Bebek Yapımı

Amigurumi oyuncağımız için ten rengine uygun bir ip tercih ediyoruz. Oyuncağın önce baş kısmını yaparak göz yerlerini belirliyoruz. Amigurumi oyuncağın başını yaparken çok sık ya da çok gevşek tutmamaya özen gösterin. Gözleri ya da saçları takarken sıkıntı yaşayabilirsiniz. Amigurumi bebek tarifi 2019 tariflerini deneyebilirsiniz. Oyuncağın yanaklarını biraz daha belli etmek için sulu boya ile boyayabilirsiniz. Dudak kısmını da işleme yaparak daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Oyuncağı yaparken elbiseleri üzerine dikili bir şekilde devam edebilirsiniz. Bu oyuncaklar kız çocuklarını çok mutlu etmeyecektir ama yetişkinlere hediye olarak bu şekilde oyuncaklar yapabilirsiniz. Küçük kızlar için giydirilebilir oyuncaklar tasarlamanız daha iyi olacaktır. Oyuncağın vücudunu ten rengi ip kullanarak yaptıktan sonra istediğiniz renkte elbise veya iki parçalı kıyafet örebilirsiniz. Oyuncağın sizi en çok uğraştıracak kısmı saçları olacaktır. İki ya da üç tutam ipi bir araya getirerek dolama tekniği ile tek bir saç teli elde edebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız oyuncaklar çok sevimli görünecektir.

Amigurumi Oyuncak Bebek Modelleri 2019

Amigurumi oyuncak bebeklerin modası sürekli değişiyor. Yeni sezonda renkli saçlara ve kıyafetlere sahip oyuncaklar tasarlayabilirsiniz. Özellikle tombul bebekler kız çocuklarının çok hoşuna gidiyor diyebiliriz. Amigurumi bebek tarifi 2019 yılı içerisinde yapmayı planladığınız en iyi oyuncaklardan birisi olabilir. Daha önceden amigurumi oyuncak tecrübeniz yoksa ilk bebek yapımında biraz zorlanabilirsiniz. Pratik yaptıkça daha iyi oyuncaklar ortaya çıkartabilirsiniz. Uzun saçlı bebekler son dönemlerde çok yoğun ilgi görüyor diyebiliriz.