Amigurumi modelleri arasında en çok tercih edilen modellerin oyuncaklar ve çocuklara yönelik olan modeller olduğunu biliyoruz. Fakat bu kez, amigurumi bebek çıngırağı yapımı konusunda siz değerli ziyaretçilerimize bilgi vereceğiz. Buna ek olarak içeriğimizde videolu amigurumi çıngırak yapımını izleyebilir, içeriğin sonunda ise model görsellerinde oluşan galeriye göz atabilirsiniz.

Bebek çıngırağı, henüz gelişmekte olan bebekler için oldukça uygun bir oyuncaktır. Çocuğun motor becerileri, bu çıngırak sayesinde hızlıca gelişebilir. Buna ek olarak bebek, ses takibi de yapmayı öğrenebilir.

Amigurumi bebek çıngırağı yapımı, diğer amigurumi modellerine kıyasla en kolay amigurumi modelleri arasında yer almaktadır. Zira diğer modellerde de olduğu gibi kol, kafa ve bacak gibi bileşenler ile uğraşmanız gerekmeyecektir. Buna ek olarak elyaf da kullanmak yerine yalnızca birkaç saatlik örgü ile oluşturabilirsiniz.

Amigurumi Bebek Çıngırağı Modelleri

Amigurumi bebek çıngırağı modelleri, başlı başına birbirleri ile benze olsa da; kendi isteğiniz ve zevkinize göre figür ve şekil ekleyebilirsiniz.

Amigurumi modelini yapabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler; amigurumi ipi, tığ, göz ve bir adet istediğiniz boyutta ve şekilde çıngırak.

 

Amigurumi Bebek Çıngırağı

Amigurumi bebek çıngırağı yapımı, tamamen el yapımı olacağından dolayı herhangi bir şekilde kimyasal madde içermemektedir. Dışarıda satılan çıngırakların bir çoğu, kimyasal boya ile boyanmakta ve zararlı plastikler içermektedir. Çocuğunuzun sağlığını düşünüyorsanız, sağlıklı bir şekilde vakit geçirmesi için bu modeli yapabilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir çıngırağı alarak, istediğiniz herhangi bir renkte ve modelde örebilirsiniz. İsterseniz herhangi bir hayvan figürü ile, isterseniz herhangi bir motif ile. Bu tamamen sizin isteğinize bağlıdır.

Buna ek olarak aşağıda yer alan galeriden dilediğiniz herhangi bir modeli seçebilirsiniz. Aşağıda yer alan görseller, referans olarak bulunmaktadır. İçlerinden size, zevkinize ve çocuğunuza uygun olan modeli seçebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra, istediğiniz ya da yapılışını öğrendiğiniz herhangi bir model varsa, yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

Eğer amigurumi modelleri arasında kararsız kaldıysanız; amigurumi oyuncak modellerinden birisi olan penguen modeli için bir diğer içeriğimize de göz atabilirsiniz. Yeni ve güncel modeller için internet sitemizi takip edebilirsiniz.