Amigurumi modelleri arasında en kolay ve dikkat çekici olan modellerden birisi de amigurumi balondur. Amigurumi balon yapımı, gerek çocuklar gerekse de büyükler için de oldukça iyi bir hediyedir. Hediyelik amigurumi modelleri arasında da yer alan balonlar, kullanılan elyaflar sayesinde şişkin durmaktadır. Rengarenk balonların nasıl yaptığını merak ediyorsanız, bu içeriğimiz ilginizi çekecektir.

Amigurumi balon yapımı, aşağıda yer alan videodaki ölçülere uygun yapıldığı takdirde; istenilen boyutta ve eşit bir şekilde oluşturulabilir. Amigurumi balon modelini yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; Amigurumi ipi, balon, makas, elyaf.

Amigurumi Renkli Balon

Amigurumi renkli balon, birçok kullanım alanına sahiptir. Kullanım alanı, yalnızca hayal gücünüz ile sınırlı kalacaktır. Kullanım alanlarından örnek vermek gerekirse; yaptığınız balonların arkasına mıknatıs yapıştırarak buz dolabı süsü olarak kullanabilir, doğum günlerinde, karne günlerinde ya da yıl başlarında hediye edebilirsiniz. Buna ek olarak, duvar süsü, çerçeve kenarlığı ya da farklı bir amigurumi oyuncağına ek aksesuar olarak da ekleyebilirsiniz.

Henüz gelişim çağında olan çocukların oynayabilmesi için uygundur. Bu nedenle renkli renkli birden fazla amigurumi balon oluşturarak, çocuğunuzun daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Yapacağınız bu balonlar, çocuklar için uygundur demiştik.

Hazır olarak satılan oyuncakların çok büyük bir kısmı, zararlı ve kanserojen maddeler içermektedir. Bu oyuncaklar ile çocukların temas etmesi, vakit geçirmesi son derece tehlikelidir. Çocuğunuzun sağlıklı bir şekilde oyun oynamasını, vakit geçirmesini ve eğlenerek öğrenmesini istiyorsanız; bu model tam da size göre.

Buna ek olarak, çocuğunu henüz gelişim çağındaysa ve renkleri yeni öğreniyorsa, renkli balonlar oluşturarak renkleri eğlenceli ve kolay bir şekilde öğretebilirsiniz.  Durumu daha kolay bir hale getirebilmek için, çocuğunuza renkli balonlardan kitap ayraçları da yapabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz renkleri daha kolay kavrayacak, daha hızlı öğrenecektir. Unutmayın, eğlenceli bir halde olduğu takdirde bütün çocuklar öğrenmek isteyecektir, daha çok çabalayacaktır.

Eğer çocuklar için amigurumi modelleri araştırması yapıyorsanız, daha küçük yaş grubuna hitap eden hayvan figürlü model olan amigurumi çıngırak yapımı başlıklı bir diğer içeriğimiz de ilginizi çekebilir.