Amigurumi hayvan modellerinden biri olan balina yapımı ilk bakışta zor gibi görünüp sizi korkutsa da aslında göründüğünden çok daha kolay ve pratiktir. Görünüşü biraz büyük ve dolgun olduğu için sizi korkutmasın yapımı çok pratiktir. Amigurumi balina birçok alanda kullanılmaktadır. Ençok kullanım alanı okul öncesi dönemdir. Okul öncesi dönemde çocuklara hayvanları tanıtma haftasında üç boyutlu bir şekilde amigurumi balina sayesinde balinanın her detayını gösterebilir ve öğretebilirsiniz. Öğretmenin yanı sıra çocukları balina sayesinde eğlendirebilirsiniz.

Örneğin çocuklara dramatizasyon yolu balinanın özelliklerini ve dış görünüşünü tanıtırken aslında çocuğun dil ve bilişsel gelişimini de destek olabilirsiniz. Çocuklara hem öğretimi gerçekleştirip hem de onları eğlendirebilir etkinlik yapabilirsiniz. Bunun en büyük sebebi ise çocukların oyun yolu ile öğrenmesidir.

Çocuklar oyun yolu ile çok daha hızlı süre de öğrenir. Oyun yolu ile öğretilen her bilgi çocuk da uzun süreliği belleğe aktarılır. Bu sebepten dolayı okul öncesinde tercih edilmektedir. Bunlara ek olarak hediyelik eşya olarak da amigurumi balinalar tercih edilmektedir.

Sizin için çok değerli olan birine doğum gününde ya da içinizden geldiğinde amigurumi balina hediye ederek onu mutlu etmeniz mümkündür. Hatta balinayı kendiniz yapar iseniz hediye çok daha özel bir hale dönüşebilir. Manevi değeri yüksek olan bir hediye olur. Ya da evinizin en sevdiğiniz köşesine dekor olarak boy sırasına göre birden fazla balina dizerek köşenizi çok daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Amigurumi balina yapımı için ihtiyacınız olan çok az sayıda malzeme vardır. Bu malzemeler ip, elyaf, yün, göz eğer gözü plastik kullanmak istemezseniz kalın ip yardımı ile de göz yapabilmeniz mümkündür.

Amigurumi Oyuncak Süslemesi

Amigurumi oyuncaklarınızı tarifine uygun olarak yaptığınız da geriye sadece oyuncağınızı süslemek kalıyor. Süsleme malzemesi olarak boncuk, papyon, kurdele ve kumaş kullanabilirsiniz. Örneğin amigurumi oyuncak balina yaptınız ve süslemek istiyorsunuz balinanıza kıyafet dikerek ya da ona bir papyon takarak balinanızı çok daha sevimli ve şık bir görüntüye kavuşturabilmeniz mümkündür.

Eğer ihtiyacınız olan bir oyuncağın yanı sıra, eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir kutuysa, amigurumi kutu yapımı başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.