Amigurumi Arı Maya yapımı, diğer oyuncak modellerine nazaran oldukça dikkat çeken bir modeldir. Aksesuar ya da hediyelik olarak da kullanacağınız gibi, çocuklarınızın kaliteli vakit geçirmesi için de kullanabilirsiniz.

Amigurumin bir oyuncak oldukları için sadece küçük çocuklara uygun olduğunu düşünmeyin. Yaşlı ve gençler de bu çok sevimli oyuncakları oldukça fazla uygun. Herkese hitap edecek amigurumi oyuncakları yapmak için tığ işi tekniklerini öğrenmeniz gerekir.

Bu teknikleri bilmiyorsanız, İnternet’teki çeşitli videolardan veya kurslardan öğrenebilirsiniz. Tığ işi tekniklerini öğrenmenin yolu birden fazla pratik yapmaktır. Bu nedenle mümkün olduğunca çok model denemelisiniz. Birkaç deneyim sonrasında; yaklaşık 2 gün içerisinde Arı Maya yapımı konusunda başarılı olursunuz. Eğer yardıma ihtiyacınız varsa, aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz.

Amigurumi Arı Maya Yapımı

Amigurumi oyuncağınızı farklı modellerde de yapabilirsiniz. Dilerseniz Arı Maya’nın saçlarını ve vücudunu farklı iplerde yapabilirsiniz. Amigurumi Arı Maya tarifi için aşağıda bulunan videoyu izleyebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu oyuncak modeli ile çocuklarınızın çok eğleneceğine ve aynı zamanda motor becerilerinin iyileşeceğine emin olabilirsiniz.

Amigurumi oyuncak gözlerden bulamazsanız göz kısmına düğme de dikebilirsiniz. Çocuğunuzun yaşı küçükse, oyuncak göz kullanmanızı önermiyoruz. Arı Maya’nın gövdesini ve kıyafetlerini farklı farklı renklerde yaptığınızda çok daha eğlenceli oyuncaklar elde etmiş olursunuz. Arı Maya oyuncak çocukların bayılarak oynadığı oyuncaklardan birisidir. Çocuğunuzla eğlenceli vakitler geçirmek için bu oyuncağı yapabilirsiniz.

Farklı bir oyuncak modeli istiyorsanız, bir kız Arı Maya oyuncak yapabilirsiniz. Oyuncağın dudaklarını kırmızı bir ip kullanarak dikebilirsiniz. Ayrıca gözleri için de siyah iplerle kirpik yapabilirsiniz. Bu sayede model oldukça tatlı görünecektir. Bu amigurumi oyuncağın boyutunu küçülterek kendinize sevimli bir anahtarlık yapabilirsiniz. Amigurumi tekniklerini öğrendikten sonra hayalini kurduğunuz her şeyi kolayca yapabilirsiniz.

Amigurumi Modelleri

Amigurumi Arı Maya modeli sadece küçük çocuklar için birer arkadaş ve oyuncak değil; aynı zamanda bir ev dekorasyonudur da. Arı Maya’ya kıyafet dikerek dikerek ve farklı renkteki ipliklerle saç oluşturarak yeni bir görünüm verebilirsiniz.

Arı Maya, oyuncak ve hediye olarak kullanılmasının yanı sıra çocuk odası için aksesuar olarak da kullanılabilir. Yatağa, komodinin üzerine veya masanın üzerine yerleştirilebilir. Ayrıca, çocuğunuzun uyku problemini çözmek için amigurumi Arı Maya modelini kullanabilirsiniz.

Arı Maya Yapımı / Galeri