Afrika örgüsü saçlarınızın minik minik ya da kalın tutamlar halinde örülmesi ile oluşuyor. İçerisinde oldukça farklı modelleri bulunan örgü saçlar ile farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Afrika örgüsü fiyatları 2020 yılı içerisinde bulunulan bölgeye göre ve yapılacak modele göre değişiyor. En çok tercih edilen modeller arasında Twist ve Micro bulunuyor. Ucunda farklılıklar bulunsun istiyorsanız Micro Braids modelini tercih edebilirsiniz. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan bu örgüyü mutlaka bir kere yaptırmalısınız.

Afrika Örgüsü Saç Modelleri

Afrika Örgüsü Saç Modelleri 2020

Kısa saçlılar da çok rahat bir şekilde Afrika örgüsü yaptırabilirler. Kısa saça eklenen ilave saçlar ile saçın uzunluğu 10 santimetreye kadar artabiliyor. Erkekler genellikle belli bir boya kadar uzattıktan sonra bu modeli tercih ediyorlar. İlave edilen saç birebir kendi saçınız ile uyumlu olacak şekilde tercih ediliyor. Afrika örgüsü fiyatları 2020 yılında 600 liradan başlıyor. Saçınızın uzunluğuna ve beğendiğiniz modele göre fiyatlarda değişkenlik olabilir. Sıradan ve normal saç tiplerinden sıkılanlar için ideal bir model.

Afrika saç örgüsü yaptırmayı planladıysanız mutlaka saçınızın yıpranmasını azaltacak ürünler kullanmalısınız. Örgü oldukça sıkı bir şekilde yapıldığı için saçınızda kopmalar ya da dökülmeler meydana gelebilir. Bitkisel içerikli şampuanlar ve yağlar ile düzenli olarak bakımını yaptığınız takdirde hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Ayrıca gideceğiniz yerin kalitesi de oldukça önemli. Ucuza yaptırdığınızda birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Afrika örgünüzü mutlaka işi bilen Afrikalı bir ekibe yaptırmalısınız. Saçınızın uzunluğuna göre süre değişiyor ama ortalama 8 – 10 saat içerisinde saçınızın tamamını ördürebiliyorsunuz.

Afrika Örgüsü Saç Modelleri 2020

Renkli Afrika Örgüsü Fiyatları 2020

Saçınıza renkli eklemeler yaptırarak çok daha modern bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz. Afrika örgünüzü 600 – 850 lira arasına güvenilir yerlere yaptırabilirsiniz. Saçınızı yaptırdıktan sonra hiçbir şekilde tarayamazsınız. Banyodayken şampuanın ardından saç kremi kullanamazsınız. Bu nedenle besleyici özellikler bulunduran bir şampuan seçmelisiniz. Banyo sonrasında saçlarınızı kurutmak için saç kurutma makinesi kullanmamalısınız. Bu bakımların hepsini yerine getirirseniz saçlarınız 3 ay dayanır. Arada yanlış bir şey yaparsanız saçınızı kaybetme riski olduğunu unutmayın.