Gelin saçı modelleri arasında son dönemlerin en çok tercih edilen modelleri kuşkusuz ki açık gelin saçı modelleri. Son dönemlerde açık gelin saçı modellerinin daha popüler bir hale gelmiş olması birçok gelinin de bu modelleri tercih etmelerine neden oluyor.

Ancak bu konuda düğünleri için hazırlık ve planlar yapan gelin adayları açık gelin saçına dair detayları da en iyi şekilde değerlendirmek istiyorlar. Bu konuda açık gelin saçının düğünde kullanımının nasıl olduğu ve en çok hangi modellerin tercih edildiği gibi konuları merak ediyorlar. İşte düğünlerinde açık gelin saçı modellerini tercih etmeyi düşünen gelin adayları için önemli tüyolar..

Açık Gelin Saçı Modelleri Nasıldır?

Yarım toplanmış açık gelin saçı özellikle de uzun saçlı gelinler tarafından tercih ediliyor. Yine uzun saçlı gelin adaylarının düğünlerin tercih ettikleri tamamen salık gelin saçı modeller de sıklıkla görülüyor. Düğünlerinde salık saç kullanmayı tercih eden gelinler daha çok dalgalı modellerden yana tercihlerini gerçekleştiriyorlar.

Maşa, su dalgası ya da kırık fön ile açık bırakılarak gelin saçlarına hareket kazandırılıyor. Bu noktada özellikle de en çok örgülerle hareketlendirilmiş ve su dalgası yapılmış salık saç modelleri tercih ediliyor.

Saçlarını açık şekilde kullanarak düğünlerinde bulunmak isteyen gelin adaylarının en çok tercih ettikleri modellerden bir tanesi de yana atılmış saç modelleridir.

Yandan gelin başı modelleri için yine su dalgası ve maşa gibi saça hareket kazandıracak işlemler yapılmaktadır. Ayrıca açık saç modellerinde ağır ve taşlı taçlardan ziyade daha çok çiçek detayları kullanılmaktadır. Genellikle kır düğünlerinde tercih edilen bu gelin başı modelleri daha doğal ve bohem görünmek isteyen gelin adayları tarafından tercih edilmektedir.

Düğünde Açık Gelin Saçı Kullanımı

Düğünlerinde açık gelin saçı modellerini tercih etmek isteyen gelin adaylarının en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi de düğünde açık gelin saçı kullanımı konusudur. Bu gelin saçı modelleri için saçı sabit tutmak biraz zorludur.

Bu nedenle de düğünlerde bu modellerin kullanımı da en zor modeller arasında yer almaktadır. Özellikle kır düğünlerinde nem ve rüzgâr gibi koşullar saçların hemen bozulmasını sağlamaktadır. Yine bol eğlenceli düğünlerde hareketli gelinlerin açık saç tercih etmeleri sonucunda da saçları daha ilk saatlerden bozulabilmektedir.

Açık Gelin Saçı Modelleri
Açık Gelin Saçı Modelleri