Hepimizin bildiği gibi düğünlerin en çok dikkat çeken kişisi gelinlerdir. Onların gelinliği ve makyajı ise çok önemlidir. 2020 gelin makyajı yazımızda en yeni trendlerden bahsedeceğiz. Şeftali tonları gibi pembemsi tonlar yaygın olmasına rağmen koyu kahverenginin yoğun olduğu koyu makyajlar oldukça popüler. Bu makyajlarda özellikle gözler belirginleştirilirken dudaklar daha ten rengi tonlarında rujla destekleniyor. Gözleri belirginleştirmek için kaş makyajını koyu yapabilirsiniz ve takma kirpik kullanabilirsiniz. Pembe tonlarında doğal görünen bir allıkla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Sade Gelin Makyajı 2020

Gelin Göz Makyaj Önerileri 2020

2020 gelin makyajı modellerinde en dikkat çekici kısım göz makyajıdır.  Uzun kuyruklu siyah rimelleri koyu farla birleştirebilirsiniz. Aşırı koyu olmaması için gözünüzün iç kısmından dış kısmına yavaş yavaş koyulaşan katmanlı bir makyaj yapabilirsiniz. Bu göz makyajı için beyaz, kahverengi ve siyah fardan yararlanabilirsiniz. Eğer koyu renkli makyaj yapmak istiyorsanız ancak siyah far istemiyorsanız bordo gibi farklı renkli farlara yönelebilirsiniz. Yine katmanlı olarak yapacağınız bu makyajda beyaz, pembe ve bordo renkli farlardan faydalanabilirsiniz.

Koyu göz farı kullanmak istiyorsanız gereken parlaklığı vermesi için simli göz farı kullanabilirsiniz. Gözlerinizin altına aşırı koyu far kullanmamanızı öneririz. Açık göz makyajı için daha ince rimel çekmenizi öneririz.  Beyazdan koyu kahverengiye aşamalı olarak geçen katmanlı bir göz makyajı yapabilirsiniz. Daha farklı bir makyaj istiyorsanız rimelinizin üstüne yatay olarak çekilen beyaz farın üstünden katmanlı bir şekilde koyulaşan yatay bir göz makyajı yapabilirsiniz. Önemli olan farın rengini koyu tutmamak ve güzel dağılmış olmasına dikkat etmektir.

Modern Gelin Makyajı 2020

2020 Gelin Makyajı Önerileri

Göz makyajının ardından ruj seçimi çok önemlidir. Far rengine yakın bir renk seçmek önemlidir çünkü makyajınızı bütün gösterir. Eğer koyu bir göz makyajı yaptıysanız, rujunuzu daha açık tonlarda tutmanızı öneririz ancak açık renkli göz makyajı yaptıysanız, ten rengi tonlarında ruj kullanmanızı öneririz. Ruj sürmek istemiyorsanız dudak parlatıcı sürebilirsiniz bu sayede makyaj bütünlüğünü bozmadan dudaklarınızı da ön plana alacaktır. Göz makyaj renginize henüz karar veremediyseniz gelin çiçeğinizin rengiyle uyumlu olacak şekilde karar verebilirsiniz.