Gelinlik dediğimizde aklınıza kabarık gelinliklerden birisi gelmesi çok normal. Prenses gelinlik modelleri en popüler gelinlik modellerinden birisi. 1950’li yıllarda özellikle kraliyet ailelerine mensup olan gelinlerin tercih etmesiyle başlayan prenses gelinlik modası hala devam ediyor. 2019 prenses gelinlik modelleri arasında daha modern ve işlemeli elbise modelleri öne çıkacak gibi görünüyor. Zayıf hanımlar bu gelinlik modelini tercih ederken biraz dikkatli olmalılar. Fazla kabarık modeller sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Yüzyıllardır popülerliğini kaybetmeyen bu gelinliğin nasıl seçilmesi gerektiğine bakalım.

Kabarık Gelinlik Modelleri 2019

Prenses Gelinlik Nasıl Tercih Edilir?

Balo tipi kabarık gelinlikler özellikle kapalı alanlarda düzenlenen düğünlerde tercih edilebilir. Çok zayıf değilseniz, yani bedeniniz XS, S değilse bu gelinlik modelini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Gelinliğin kabarıklığı mutlaka kilonuz ile orantılı olmalı. Normal kiloda olan bir hanım için hafif kabarık gelinlik modelleri tercih edilebilir. 2019 gelinlik modelleri arasında tamamen tüllerle kaplı olan gelinlik modellerinin kabarıklığı çok az. Bu nedenle kum saati ve armut fiziğe sahip olan hanımlar rahatlıkla tercih edebilirler.

Düşük omuzlu prenses gelinlik modelleri özellikle geniş omuzlu ve armut fiziğe sahip hanımlara yakışıyor. Gelinliğinizin üst kısmında dantel işlemeler bulunan gelinlik modelleri çok daha zarif ve kibar görünmenize yardımcı olacaktır. Özellikle tarihi mekanda düğün yapmayı planlayan hanımlar dantel işlemeli gelinlikleri tercih edebilirler. Bu gelinlik modeli ile birlikte saçlarını topuz olarak kullanman çok daha iyi görünmene yardımcı olacaktır. Makyaj olarak toprak ve doğal tonları tercih edebilirsiniz. Bu sayede retro ve vintage bir düğüne sahip olabilirsiniz.

2019 Prenses Gelinlik Modelleri

Prenses Gelinlik Modelleri 2019

Bu sezonun en popüler gelinlik modeli ile çeşitli işlemeli gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. 2019 prenses gelinlik modelleri arasında taş işlemeli gelinlikler çok tercih ediliyor. Özellikle straplez gelinlik modellerinin önü işlemeli gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Böylece hem ışıl ışıl hem de zarif görünerek şıklığı yakalayabilirsiniz. Tesettürlü hanımlar genellikle kuyruklu prenses gelinlik modellerini tercih ediyorlar. Üzerinde dantel işlemeler bulunan gelinlik modelleri çok daha şık görünmenize yardımcı oluyor. Bu gelinlik modelleri ile düz beyaz başörtüsü tercih edebilirsiniz.